SBSH Calendar Touch: Kvalitní kalendář s přívětivým ovládáním (Pocket PC)

SBSH Calendar Touch: Kvalitní kalendář s přívětivým ovládánímVývojářská společnost SBSH Mobile Software má s aplikacemi pro Windows Mobile dlouholeté zkušenosti. Pokud jste někdy vlastnili smartphone telefon, pravděpodobně si budete pamatovat jejich skvělý Papyrus Calendar nebo Facade plugin. Nyní přicházejí na trh s novým produktem, Calendar Touch, který je určený pro platformu Pocket PC a jak už název napovídá, aplikace je plně upravena pro ovládání pomocí prstů. Už z přiložených screenshotů je patrné, že výrobce využil své zkušenosti z kalendáře Papyrus, některé nabídky jsou zkrátka hodně podobné.

Většina nabídek v aplikaci je tvořena dostatečně velkými objekty, se kterými můžete pracovat bez toho, aniž byste museli vytahovat stylus. Calendar Touch nenabízí až tak propracované funkce jako například Agenda Fusion nebo Pocket Informant, nicméně pro běžnou organizaci času a plánování událostí bohatě postačí, alespoň já jsem s ním maximálně spokojený. Procházení některých nabídek je doprovázeno různými efekty, které jsem ale v nastavení raději vypnul. Ne že by to nevypadalo hezky, ale na několika mnou testovaných komunikátorech nebyl pohyb zcela plynulý.

- -

Ostatně samotné nastavení aplikace je velmi intuitivní a vzhled si díky tomu můžete do jisté míry přizpůsobit k obrazu svému. Pokud například chcete mít pořádek v jednotlivých událostech, které si řadíte do kategorií, můžete v programu ke každé takové kategorii přiřadit barvu nebo vlastní ikonku. Ne že by to konkurenční programy také neuměly, ale v podání Touch kalendáře od SBSH se mi to zkrátka zamlouvá nejvíce.

Plná verze programu stojí 25 USD a rozhodně doporučuji vyzkoušet alespoň 12 denní trial verzi, kterou můžete stahovat z tohoto odkazu (přímý link na cab soubor). I když jsou některé aplikace od SBSH lokalizovány do češtiny, Touch Calendar je zatím pouze v angličtině, němčině a několika dalších jazycích. Podpora naší mateřštiny by ale měla být přidána v dalších verzích. Další informace naleznete na webu výrobce.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. Standa (neregistrovaný)

  Hm, tak snad škoda jen té ceny. Asi jen neumím ocenit práci tvůrců, ale $25 je moc.

 2. carnero (neregistrovaný)

  25 USD za neco, co pomaha kazdy den je smesna castka. Ale zajimavejsi uz je, ze za cenu o 5 USD vyssi clovek dostane mnohem propracovanejsi a rozsahlejsi Pocket Informant (i kdyz ten neni tolik „touch“, pro praci je imho vhodnejsi).

 3. homi (neregistrovaný)

  Umi nektery z tech PIMu priradit upozornovaci zvuk dle kategorie?

 4. Lakva (neregistrovaný)

  Dřív jsem používal ThumbCal, ale jak se ukázalo, má pár nedostatků a co mě odrovnalo uplně jsou stěží základní schopnosti práce s opakovanými událostmi (tím myslím, že zdaleka neumí ani to co standartní WM kalendář).
  Tak zkouším tohle, ale nějak se mi nezobrazují barvy kategorií v proužcích s denním rozvrhem (timeline).
  Setkal se s tím ještě někdo, nebo mám hledat závadu na mém přijímači?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *