Sbohem a šáteček: chytrý reproduktor Google Home Mini oficiálně končí

Google Home Mini recenze

Do chytré domácnosti neodmyslitelně patří také asistenti, jako je Siri, Alexa či Assistant. Právě posledně zmiňovaný sídlí v chytrých reproduktorech Google Home, které patří mezi celosvětově nejpopulárnější. A právě kompaktní verze Google Home Mini je pro spoustu lidí ideálním startovacím chytrým reproduktorem.

Gigant z Mountain View si ale pravděpodobně řekl, že první generace reproduktoru Home Mini, která je v prodeji od roku 2017, si už zaslouží odpočinek, a poslal ji do věčných lovišť. Podle oficiálního webu Googlu je reproduktor Home Mini nedostupný s tím, že jeho další výroba už není na pořadu dne.

Google Home Mini končí, Nest Mini ale zůstává

Konec reproduktoru Home Mini naštěstí neznamená, že by Google zanevřel na kompaktní chytrý repráček. Ve své nabídce totiž stále má Nest Mini, což je vylepšená verze Home Mini jak z hlediska zvukové reprodukce, tak s ohledem na integrované mikrofony, byť na první pohled se obě verze od sebe neliší. Google Nest Mini je k dispozici v černé a šedé barevné variantě (brzy také v červené a modré) za cenu okolo 729 Kč.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku