Domů » Bleskovky » Samsung vyrobil 12GB LPDDR5 paměť. Objeví se v Galaxy Note 10?

Samsung vyrobil 12GB LPDDR5 paměť. Objeví se v Galaxy Note 10?

Obvykle před premiérou nového smartphonu představuje Samsung některou z komponent, která se v chystaném zařízení objeví. Někdy je to fotočip, jindy procesor nebo paměť. Nyní krátce před představením Galaxy Note 10 oznámil Samsung zahájení masové výroby nových paměťových modulů LPDDR5 s kapacitou brutálních 12 GB.

Samsung LPDDR5 2019 main F

Samsung v tiskové zprávě přímo nezmiňuje, že je tento čip určen do Galaxy Note 10, pouze uvádí, že tato nová paměť zvýší potenciál vlajkových smartphonů v oblasti umělé inteligence a 5G. Čip je vyroben druhou generací procesu 1Xnm třídy a slibuje téměř třetinové zlepšení oproti minulé generaci LPDDR4X; podporovaná rychlost přenosu dat je 5 500 MB/s a propustnost 44 GB/s. Paměť má být také o 30 procent efektivnější, a to díky novým návrhům obvodů s pokročilejším časováním.

Galaxy Note 10
Samsungu před nedávnem unikl další render modelu Galaxy 10

Aby mohl Samsung použít nový paměťový čip v Galaxy Note 10, musí jej vybavit adekvátním čipsetem. Exynos 9820 a Snapdragon 855 z řady Galaxy S10 paměti typu LPDDR5 nepodporují, stejně tak ani nejnovější Snapdragon 855+. Spekuluje se, že Galaxy Note 10 dostane novější čipset Exynos 9825, jeho specifikaci ale prozatím neznáme.

Příští rok budeme mít v telefonech 16 GB RAM

Samsung hodlá ve vývoji paměťových čipů nadále pokračovat, za účelem zvýšení výrobních kapacit přemýšlí o přesunu do svého kampusu Pyeongtaek a už v příštím roce se chystá uvést LPDDR5 moduly s kapacitou 16 GB.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Peťa
Anonym
Peťa

S takovou začne mít větší smysl i ten režim Dex.. Myslím, že by Note10 v tomto režimu na běžné věci (web, Office, videa, foto…), už mohl škubnout můj laptop.. Za mě v pořádku, i když se určitě objeví spoustu jedinců typu „na co“..

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Stejná situace jako s novým fotočipem, možná v další generaci, ne teď.