Domů » Bleskovky » Samsung vylepšil ohebný Galaxy Fold. Jaké změny provedl a kdy se dočkáme prodeje?

Samsung vylepšil ohebný Galaxy Fold. Jaké změny provedl a kdy se dočkáme prodeje?

Ohebný smartphone Samsung Galaxy Fold byl kvůli konstrukčním problémům stažen z rukou prvních testujících, podle Samsungu se však zanedlouho můžeme těšit na jeho návrat. Je však možné, aby korejský gigant provedl za tak krátkou dobu potřebné konstrukční změny, aby k poškozování Galaxy Fold nedocházelo?

Samsung Galaxy Fold s ohebným displejem se dočkal vylepšení. Jaké změny výrobce provedl a kdy se dočkáme uvedení do prodeje?
Samsung Galaxy Fold s ohebným displejem se dočkal vylepšení. Jaké změny výrobce provedl a kdy se dočkáme uvedení do prodeje?

Samsung Galaxy Fold má problém: ohebný displej je extrémně náchylný na poškození

Samsung Galaxy Fold: lepší utěsnění a úprava krycí vrstvy

Podle zprávy Yonhap News už má Samsung hotovou přepracovanou variantu, přičemž úpravy se odehrály na dvou místech. Předně má být lépe utěsněno místo v oblasti kloubu, kudy dovnitř telefonu vnikaly nečistoty a poškozovaly samotný displej. Druhou změnou pak má být úprava svrchní plastové ochrany displeje, kterou mnozí mylně považovali za „sundávací“ fólii. Samsung údajně tuto vrstvu upraví tak, aby ji nebylo možné strhnout; patrně ji tedy zvětší a zapustí pod okraje.

Tohle je Galaxy Fold známého YouTubera MKBHD, který rovněž nečetl varování a fólii se pokusil odstranit
Tohle je Galaxy Fold známého YouTubera MKBHD, který rovněž nečetl varování a fólii se pokusil odstranit

Samsung podle korejského zdroje provádí nové kolo testování, a pokud dobře dopadne, můžeme se na zahájení prodeje těšit někdy v červnu. Oficiálně to ale ještě potvrzené není.

Samsung Galaxy Fold a první dojmy testerů: prototyp nebo hotový produkt?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Už se nemůžu dočkat vydání – bude co číst a čím se bavit na youtube.
  Snad se bude alespoň Samsung po další plánovaném failu více snažit vylepšit reputaci u Note 10.

  • Ty seš taky plánovanej fail ty idi*ote

  • Pravda ne plánovaný, ale předpokládaný nebo vysoce pravděpodobný by byla lepší formulace.
   Samsung určitě neplánoval udělat takovou blbost vědomě.

  • Ty první kusy/“malá série, co uvedli na trh mezi pár desítek či stovek lidí, byly prakticky prototypy tak to aspoň některé weby označoval.
   Pokud se poučili z chyb a vychytaji mušky, teda mouchy, třeba to na druhý pokus vyjde, jinak fold stáhnou a začnou pracovat odznova na jiném řešení.

  • Galaxy Fold Fan Edition … :-D

 2. ZasekClanekoNicem

  Nikde jsem se nedocetl o tech provedenych zmenach..

  • Někde jsem četl o zmenšení prostoru u kloubu, kterým pronikaly nečistoty dovnitř a folie, která je na displeji bude vetší a bude končit až pod rámečkem

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).