Samsung v Berlíně představil 3 nové tablety s Windows 8: Konkurenci zatopí

Samsung v Berlíně představil tři nové tablety modelové řady ATIV se systémem Windows 8, respektive Windows RT. Nezapomnělo se ani na hardwarovou klávesnici, která zajistí proměnu v kompaktní notebook.

Jihokorejský výrobce na letošním veletrhu IFA dokazuje, že sem přijel pořádně připravený. Představuje tady totiž jednu novinku za druhou. Po několika zařízeních s Androidem (Galaxy Note II a Galaxy Camera) a prvním telefonu s Windows Phone 8 se konečně dostal na řadu také systém, který bude letos Berlínem hýbat asi nejvíce – Windows 8.

  

Samsung ATIV Tab: Sympaťák s Windows 8 RT

Samsung zde představil novou řadu produktů s označením ATIV. Do té budou spadat jednak chytré telefony, ale i tablety s vlajícím okénkem na zádech. Prvním z těch větších zařízení je ATIV Tab na platformě Windows 8 RT o rozměrech 265,8 x 168,1 x 8,9 mm a hmotnosti 570 gramů, který nabídne LCD s úhlopříčkou 10,1 palce a HD rozlišením (1366 x 768). Pohánět ho budou dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz a 2 GB RAM.

   

   

Z dalších hardwarových prvků můžeme zmínit zadní 5Mpx fotoaparát s autofokusem a diodovým bleskem, přední 1,9Mpx kamerku pro videohovory a celou řádku senzorů (akcelerometr, gyroskop, světelný, kompas, sevření). ATIV Tab samozřejmě nabídne také spoustu možností konektivity jako Bluetooth 4.0 s podporou NFC, USB 2.0 host, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2,4 i 5 GHz), GPS/Glonass, Micro HDMI, a 3,5mm jack.

Samsung Ativ Tab: Videopohled na kompaktní tablet s Windows 8 (IFA 2012)

Zájemci si budou moci zvolit ze dvou variant (32 a 64 GB), přičemž obě bude možné pomocí microSD karty ještě rozšířit o dalších 64 GB. Dostatečně dlouhou výdrž snad zajistí akumulátor s kapacitou 8 200 mAh. Podařilo se nám zjistit, že později Samsung k tabletu nabídne také externí klávesnici (volitelné příslušenství).

  

Další dvě zařízení si jsou s výjimkou odlišné barvy na první pohled hodně podobná. Jedná se rovněž o tablety, které ale bude možné pomocí dokovacího konektoru připojit k dodávané klávesnici ve stylu Asusu Tranformer, takže s nimi bude možné pracovat jako s notebooky. K tomu navádí i použitý operační systém, kterým jsou v obou případech již plnohodnotná Windows 8. Při bližším prozkoumání a pohledu na specifikace už jsou ale rozdíly mezi oběma stroji více patrné.

  

Samsung ATIV Smart PC s procesorem Intel Atom nové generace

Samsung ATIV Smart PC disponuje 11,6“ PLS displejem s HD rozlišením 1366 x 768 pixelů, procesorem Intel Atom nové generace s grafickou kartou Intel HD Graphics a 2 GB RAM. Tablet o rozměrech 304 x 189,4 x 9,9 mm bez klávesnice, respektive 19,9 mm s klávesnicí, je dále vybaven dvěma reproduktory, zadním 8 MPx s bleskem a přední 2Mpx kamerkou.

Samsung Ativ Smart PC: Videopohled na tablet s Windows 8 (IFA 2012)

Z konektivity zmiňme LTE, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, 1x USB 2.0 (+2x USB 2.0 na klávesnici), mHDMI a microSD. Absenci vestavěného ethernetového portu může nahradit dodávaný USB dongle. Zařízení se bude prodávat v barvě Mystic Blue, s kapacitou 128 GB (eMMC) a s 31Wh baterií, která má zajistit výdrž až 13,5 hodin.

  

   

Samsung ATIV Smart PC Pro: Pro náročné

Náročnější zákazníky možná osloví ATIV Smart PC Pro. Ten nabídne Full HD PLS displej s úhlopříčkou rovněž 11,6 palců. Dalšími rozdíly oproti základnímu modelu jsou procesor Intel Core i5, 4 GB RAM a 256 GB SSD, díky čemuž se logicky snížila maximální udávaná výdrž baterie, která nyní činí i tak slušných 8 hodin. Lepší je konektivita, verze Pro nabídne místo staršího USB 2.0 rychlejší variantu 3.0, porty na klávesnici však zůstávají stejné. Na výšku i šířku jsou obě zařízení stejně velká, liší se tloušťka, která zde činí 11,89 mm (respektive 21,89 mm s klávesnicí).

  

 Samsung ATIV Smart PC Pro se bude dodávat v černé barvě. Oba tablety budou kromě klávesnice s touchpadem s podporou více dotyků dodávané také se zabudovaným stylusem typu S-Pen.

Samsung Ativ Smart PC Pro: Videopohled na nový tablet s Windows 8 (IFA 2012)
Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku