Domů » Bleskovky » Samsung uzavřel další dvě továrny. Viník je více než jasný

Samsung uzavřel další dvě továrny. Viník je více než jasný

Koronavirová epideme je celosvětový problém, který výrazně omezuje i velkou část průmyslu. Všechny významné konference byly zrušeny nebo se uskuteční skrze online platformy, například zítřejší představení novinek řady Huawei P40. Samsung je stále největším výrobcem mobilních telefonů na světě a byla jen otázka času, kdy se opatření kvůli koronaviru dotknou i jeho. Ten předevčírem uzavřel brány své největší továrny v Indii, která dokáže za rok vyprodukovat až 120 milionu telefonů.

Samsung plant corona
Továrna Samsungu v Indii je nyní uzavřena. Stejný osud potkal i tu v Brazílii (zdroj: GSMarena)

Tip: Aplikace Mapy.cz vám ukáže, zda jste přišli do kontaktu s nakaženým člověkem

Tato továrna je situována v Indii a uzavřena bude jen do 25. března. Opatření přišlo po žádosti indické vlády z 23. března na dočasné uzavření. Samsung již dříve dočasně uzavřel své továrny v Jižní Koreji a včera také v Brazílii. Jedinou dosud nedotčenou továrnou by tak měla zůstávat ta ve Vietnamu. Indie je se svými necelými 700 nakaženými koronavirem na začátku epidemie, v Brazílii už počet nakažených přesáhl hranici dvou tisíc.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments