Domů » Bleskovky » Samsung uzavřel další dvě továrny. Viník je více než jasný

Samsung uzavřel další dvě továrny. Viník je více než jasný

Koronavirová epideme je celosvětový problém, který výrazně omezuje i velkou část průmyslu. Všechny významné konference byly zrušeny nebo se uskuteční skrze online platformy, například zítřejší představení novinek řady Huawei P40. Samsung je stále největším výrobcem mobilních telefonů na světě a byla jen otázka času, kdy se opatření kvůli koronaviru dotknou i jeho. Ten předevčírem uzavřel brány své největší továrny v Indii, která dokáže za rok vyprodukovat až 120 milionu telefonů.

Samsung plant corona
Továrna Samsungu v Indii je nyní uzavřena. Stejný osud potkal i tu v Brazílii (zdroj: GSMarena)

Tip: Aplikace Mapy.cz vám ukáže, zda jste přišli do kontaktu s nakaženým člověkem

Tato továrna je situována v Indii a uzavřena bude jen do 25. března. Opatření přišlo po žádosti indické vlády z 23. března na dočasné uzavření. Samsung již dříve dočasně uzavřel své továrny v Jižní Koreji a včera také v Brazílii. Jedinou dosud nedotčenou továrnou by tak měla zůstávat ta ve Vietnamu. Indie je se svými necelými 700 nakaženými koronavirem na začátku epidemie, v Brazílii už počet nakažených přesáhl hranici dvou tisíc.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
FokOffChina
Anonym
FokOffChina
Offline

A za všechno může Čína. Ti týdny maskovali že o žádný vir nejde a snažili se to ututlat a teď můžou za to co se děje ve světě. Že se to takhle rozšířilo. Nesnáším tuhle zemi. Doplatí na to desetitisíce lidí životem a statisíce lidí to ochromí a zkomplikuje jim to život. Ať de celá podělaná Čína do řiti už. Komouši komunisticky. Jen překrucují pravdu.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Problem je skoro 1,5 miliardy lidí. Velký problém.

Mr. White
Anonym
Mr. White
Offline

Problém je hlavně čínská vláda, která záměrně lže celýmu světu a zrkresluje statistiky :(

Peťa
Anonym
Peťa
Offline

A potom si zahojí ekonomiku na prodeji respirátorů a roušek! Jen my blbci, jsme jim to tam posílali jako humanitární pomoc zdarma!

lulin
Anonym
lulin
Offline

Spíš to nikdo nekupuje, tak není potřeba vyrábět :-D :-D :-D

jirka 3
Uživatel
jirka 3
Offline

Já bych i koupil, ale raději jídlo do zásoby. Abych nemusel 60 dní vycházet. :-)