Domů » Bleskovky » Samsung ukázal nové displeje. Pro VR má připraven 4K panel s jemností 1 200 ppi

Samsung ukázal nové displeje. Pro VR má připraven 4K panel s jemností 1 200 ppi

Minulý týden ukázaly společnosti Google a LG prototyp nejjemnějšího OLED displeje na světě určený do náhlavních VR souprav. Tento týden přispívá svým prototypem do tohoto segmentu firma Samsung.

Korejský gigant na Society for Information Display convention prezentoval celkem tři prototypy OLED displejů:

  • 3,5″ panel s rozlišením 1 440 × 1 600 pixelů (jemnost 616 ppi) s obnovovací frekvencí 90 Hz, který již vstupuje do masové produkce
  • 3,2″ čtvercový panel s rozlišením 1 824 × 1 824 pixelů (jemnost 806 ppi) s obnovovací frekvencí 90 HZ
  • A konečně 2,43″ panel s rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů (jemnost 1 200 ppi) a obnovovací frekvencí 120 Hz

Virtuální a rozšířená realita se tak může do budoucna těšit na opravdu detailní podívanou, kdy vstoupí poslední dva jmenované prototypy do masové produkce, je zatím nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Takže od LG zase lepší :D LG’s whopping 1440ppi OLED

  2. me to neustale se vysouvaci a zasouvaci menu tak sere, ze vzdy kdyz tady zavitam, tak je to v tu chvili posledni navsteva na delsi dobu. fakt nechapu, jak nekdo muze takovy paskvil na svem webu pouzivat. odchazim

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).