Domů » Bleskovky » Samsung své ohebné telefony nešetří. V novém videu jim dává pořádně do těla

Samsung své ohebné telefony nešetří. V novém videu jim dává pořádně do těla

Ohebné telefony jsou pro výrobce z konstrukčního hlediska poměrně velkou výzvou, kvůli čemuž získaly pověst křehkých zařízení. Obavy z vniknutí nečistot do ohebného kloubu, zničení tekutinou či snadného poškození vlivem pádu jsou sice oprávněné, nicméně ve většině případů nepodložené reálnou zkušeností.

Samsung Galaxy Z Fold Flip 3 clanek 4
Ohebné smartphony od Samsungu něco vydrží

S předsudky ohledně ohebných smartphonů se snaží bojovat jejich přední výrobce, korejský gigant Samsung. Ten má na trhu rovnou dvě nové „skládačky“ – Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, které v našich redakčních testech nedopadly vůbec špatně.

V novém videu Samsung názorně demonstruje, jakými zátěžovými testy jeho smartphony prošly předtím, než se dostaly na pulty obchodů. A nutno podotknout, že firma ze Soulu svá zařízení rozhodně nešetřila.

Behind the Scenes of How Samsung Tests the Galaxy Z Fold3 | Flip3 5G

Ve videu můžeme vidět rovnou čtyři testy, kterými jeho ohebné telefony prošly. Jedná se o test odolnosti proti různým přírodním podmínkám, kompletní ponoření do vody, zkouška fungování dotykového pera S Pen na smartphonu Z Fold 3 a test opakovaného ohýbání.

Ohebné smartphony nejsou žádná ořezávátka

V redakci ohebné smartphony používáme dlouhodobě a nedá se říci, že bychom s nimi zacházeli v rukavičkách. Ačkoli ohebné telefony rozhodně nejsou nezničitelná zařízení, poškození při běžné manipulaci se bát nemusíte.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Mám Z Flip 3 a musím přiznat, že jsem měl z pořízení obavy. Konstrukce i klub jsou robustní a zdá se že hodně vydrží. Uvidíme co vydrží displej v ohybu, ale to ukáže až čas. Každopádně z toho telefonu rozhodně nemám pocit křehkosti.

  2. Děkujeme Samsungu za informaci, ale nevím co mi tohle má říct. Když se jim to pos.ere, tak to vyhodí a neřeší. Ale hádám, že když se do podobné situace dostane zákazník a telefon nepřežije, tak první co, dostane přes papulu od servisu, ať si to strčí někam…

  3. Mám fold 3 a po deseti dnech už nešel otevřít do roviny. Takže testování v laboratorních podmínkách bylo k 💩

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).