Samsung své ohebné telefony nešetří. V novém videu jim dává pořádně do těla

Samsung Galaxy Z Fold Flip 3 clanek 4

Ohebné telefony jsou pro výrobce z konstrukčního hlediska poměrně velkou výzvou, kvůli čemuž získaly pověst křehkých zařízení. Obavy z vniknutí nečistot do ohebného kloubu, zničení tekutinou či snadného poškození vlivem pádu jsou sice oprávněné, nicméně ve většině případů nepodložené reálnou zkušeností.

S předsudky ohledně ohebných smartphonů se snaží bojovat jejich přední výrobce, korejský gigant Samsung. Ten má na trhu rovnou dvě nové „skládačky“ – Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, které v našich redakčních testech nedopadly vůbec špatně.

V novém videu Samsung názorně demonstruje, jakými zátěžovými testy jeho smartphony prošly předtím, než se dostaly na pulty obchodů. A nutno podotknout, že firma ze Soulu svá zařízení rozhodně nešetřila.

Behind the Scenes of How Samsung Tests the Galaxy Z Fold3 | Flip3 5G

Ve videu můžeme vidět rovnou čtyři testy, kterými jeho ohebné telefony prošly. Jedná se o test odolnosti proti různým přírodním podmínkám, kompletní ponoření do vody, zkouška fungování dotykového pera S Pen na smartphonu Z Fold 3 a test opakovaného ohýbání.

Ohebné smartphony nejsou žádná ořezávátka

V redakci ohebné smartphony používáme dlouhodobě a nedá se říci, že bychom s nimi zacházeli v rukavičkách. Ačkoli ohebné telefony rozhodně nejsou nezničitelná zařízení, poškození při běžné manipulaci se bát nemusíte.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku