Samsung se pochlubil výsledkem svého 200Mpx fotočipu. Co na něj říkáte?

Samsung Galaxy S22 Ultra recenze

Korejská společnost Samsung se v září loňského roku pochlubila s mobilním fotočipem HP1, který disponuje gigantickým rozlišením 200 Mpx. Od té doby uplynula už nějaká doba a zatím jsme neměli možnost vidět jeho nasazení v praxi v nějakém tom chytrém telefonu. To by se již brzy mohlo změnit, neboť se na trh údajně chystá Motorola Frontier.

ISOCELL Image Sensor: More pixels. More detail. | Samsung

Než se tak však stane, demonstroval Samsung výsledky své práce už v předstihu – senzor HP1 připojil k testovací základní desce a externímu displeji, přičemž nezapomněl přidat ani potřebnou optiku. S tímto zkušebním zařízením následně vyhotovili inženýři Samsungu detailní snímek kočky, které následně za pomocí průmyslové tiskárny vytiskli.

samsung hp1
Spojování pixelů u senzoru Samsung HP1

Výsledkem je 28 × 22 metrů velký billboard na budově v Soulu, který tvoří 12 separátních pláten o délce 2,3 metrů. I když byl výsledný snímek lehce upraven, stále se jedná o dechberoucí výsledek. Jaké fotografické výsledky bude senzor HP1, který se pyšní technologií spojování pixelů ChameleonCell (může spojovat až 16 pixelů do různých rozlišení – např. 12,5Mpx snímků o velikostí pixelů 2,56 μm či 50Mpx snímků o velikosti pixelů 1,28 μm), poskytovat v praxi, se snad dozvíme už v červenci.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku