TOPlist

Motorola Frontier zboří zažité hranice. Dočkáme se 200Mpx fotoaparátu?

Motorola Edge 30 12

Zatímco v dávných dobách byly telefony od Motoroly průkopnické, dnes paběrkují na okraji trhu pod bedlivým dohledem mateřského Lenova. Na dřívější slávu chce původně americká značka navázat, ovšem s jedním z prvních ohebných smartphonů Razr 5G se jí to příliš nepodařilo. Nyní se proto uchýlí ke konvenčnějšímu způsobu, jak bourat zažité hranice – nabídne chytrý telefon běžné koncepce s fotoaparátem, který jste ještě neviděli.

motorola frontier 1
Pozvánka na představení Motoroly Frontier

O Motorole Frontier disponující fotoaparátem s gigantickým rozlišením 200 megapixelů se spekuluje už od minulého roku, avšak stále jsme se jí nedočkali. Nyní konečně klepe na dveře. Konkrétně by se mělo jednat o senzor Samsung ISOCELL HP1, který zvládne kromě snímků s rozlišením 200 Mpx produkovat také 12,5Mpx a 50Mpx fotografie, a to díky spojování pixelů a speciálnímu algoritmu. Samozřejmostí je také natáčení videa v 8K při 30 snímcích za sekundu.

Motorola Frontier
Uniklý snímek fotomodulu Motoroly Frontier

Pro fotoaparát s takto vysokým rozlišením je pochopitelně potřeba také silný čipset. Tím má být Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Z ostatní výbavy se podle spekulací můžeme těšit na zakřivený 6,67″ pOLED panel se 144Hz obnovovací frekvencí, 8/12 GB RAM, 128/256 GB vnitřní paměti, 4500mAh baterii s podporou 125W drátového a 50W bezdrátového nabíjení či 60Mpx selfie kameru. Oficiální představení by mělo proběhnout v červenci letošního roku v Číně. Doufáme, že se tento zajímavý kousek dostane také na globální trh.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku