TOPlist

Samsung představil OLED displej pro mobily s extrémním jasem 2 000 nitů

black and white city building during daytime
  • Nová technologie nese označení UDR (Ultra Dynamic Range)
  • Obrovskou svítivost oceníme především při venkovním použití

Na CESu v Las Vegas je k vidění mnoho hotových produktů, ale výrobci ukazují také různé prototypy i jednotlivé komponenty. Samsung Display neváhal s prezentací OLED panelů, které dosahují svítivosti více než 2 000 nitů.

Samsung Galaxy UDR

Ačkoliv korejský výrobce tyto parametry uváděl už při prezentaci televizí S95C nebo S90C, v rámci mobilních displejů je to novinka. Technologie UDR (Ultra Dynamic Range) má být certifikována společností UL Solutions a má představovat to nejlepší od Samsungu. Lepší obraz byste měli ocenit především při venkovním použití za intenzivního slunce. Těšit se máme na realistické a bohaté barvy.

Ačkoliv zatím přesně nevíme, u kterého telefonu tuto technologii uvidíme jako první, můžeme si vsadit na očekávanou řadu Galaxy S23. Ta by měla dorazit už za pár týdnů. Stávající vlajková loď S22 Ultra ze sebe dokáže krátkodobě vyždímat maximální jas 1 750 nitů.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku