Domů » Bleskovky » Samsung představil chytré hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo: Android nahradil Tizen

Samsung představil chytré hodinky Gear 2 a Gear 2 Neo: Android nahradil Tizen

Ještě před oficiálním zahájením veletrhu Mobile World Congress ukázal Samsung světu dvojici nástupců chytrých hodinek Galaxy Gear. Jmenují se Gear 2 a Gear 2 Neo a přichází s operačním systémem Tizen oproti Androidu, který byl přítomen v první generaci hodinek. Samsung tak vsadil na své vlastní open source řešení, očekává se, že zítra představí i první chytrý telefon, bežící na této platformě.

  

Samozřejmě software není jediná změna, kterou pro nás výrobce představil. Již na první pohled jsou patrné designové odlišnosti oproti první generaci. Čočka fotoaparátu se přestěhovala z pásku hodinek blíže k jejich displeji, pod nímž se nově nachází hardwarové tlačítko. Vedle čočky fotoaparátu je umístěn i IR port, neboť hodinky Gear 2 budou součástí iniciativy Samsung’s Smart Home, tudíž bude možné jejich prostřednictvím ovládat veškeré podporované spotřebiče v domácnosti. Mezi Gear 2 a Gear 2 Neo moc rozdílů nenajdeme, tím největším je absence fotoaparátu v druhém jmenovaném modelu a jeho subtilnější a lehčí tělo, jinak je jejich vnitřní výbava totožná. Tak se na ni pojďmě podívat.

  

Hardware

Displej hodinek má úhlopříčku 1,63 palce a je vyrobený technologií Super AMOLED, jeho rozlišení je 320 × 320 pixelů. Procesor v hodinkách je dvoujádrový, taktovaný na 1 GHz a společnost mu dělá 512 MB RAM a 4 GB vnitřní paměti. Fotoaparát v modelu Gear 2 má rozlišení 2 Mpx a umí pořizovat snímky ve třech rozlišeních a automaticky zaostřovat. Z konektivity se můžeme těšit na Bluetooth ve verzi 4.0 LE a infračervený port, se senzorů najdeme přítomen gyroskop, akcelerometr a měřič srdeční frekvence. Baterie v obou modelech má kapacitu 300 mAh a při běžném použití má udržet hodinky v provozu 2 – 3 dny. Gear 2 váží 68 gramů, verze Gear 2 Neo 55 gramů. Oba modely nabídnou certifikaci IP67 proti vniknutí vody a prachu.

   

   

   
oficiální snímky barevných variant hodinek Gear 2

Software

Jak jsme již psali, na hodinkách beží systém Tizen, nicméně od hodinek dostanete vše, co od nich očekáváte – telefonování skrze Bluetooth, notifikace na příchozí SMS a emaily, aplikace pro ovládání fotoaparátu, dálkové ovládání multimédií, poznámky, stopky, odpočet, možnost zobrazit si počasí anebo využívat hlasové služby S Voice.

Díky vestavěnému měřiči srdeční aktivity bude možné tyto hodinky použít i jako fitness zařízení, kupříkladu jako krokoměr. Nebudete však ochuzeni ani o možnost stáhnout si libovolné aplikace, například kalkulačku, Runtastic, Evernote, hlasové poznámky a spoustu dalších. Prostředí hodinek je podobné jako v případě první verze hodinek Galaxy Gear, takže uživatelská zkušenost bude zřejmě stejná, kompatibilní budou s více než desítkou telefonů Samsung Galaxy.

         
oficiální snímky barevných variant hodinek Gear 2 Neo 

Model Gear 2 přijde na trh ve třech barvách – černá, hnědá a oranžová, zatímco Neo na místo hnědé varianty nabídne odstín šedé. Oba modely se dostanou do prodeje v dubnu tohoto roku, o jejich ceně prozatím nepadlo jediné slovo, stejně tak nevíme, na jakých trzích budou zpočátku dostupné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).