Domů » Bleskovky » Samsung představil 50Mpx fotočip s ultrarychlým ostřením a technologií Tetracell

Samsung představil 50Mpx fotočip s ultrarychlým ostřením a technologií Tetracell

Fotočipová divize korejského Samsungu představila světu nový fotosenzor ISOCELL GN1, který v sobě vůbec poprvé kombinuje technologie Dual Pixel AF a Tetracell. Korejský gigant slibuje ultrarychlé ostření a perfektní výsledky za zhoršených světelných podmínek.

Samsung ISOCELL GN1: 50 megapixelů pro vlajkové smartphony

ISOCELL GN1 je 50Mpx snímač s velikostí 1/1.3“, každý jednotlivý pixel má fyzickou velikost 1,2 mikronu. Díky technologii Tetracell je však možné slučovat informace ze 4 sousedních pixelů, čímž vzniknou 12,5Mpx snímky s velikostí „virtuálního“ pixelu 2,4 mikronu.

samsung isocell

Samsung také slibuje ostření, které bude stejně rychlé jako na DSLR. Zajišťuje jej technologie Dual Pixel AF, která v jednu chvíli provádí detekci na 100 milionech bodů. Čip je také schopný nahrávat video v rozlišením 8K při 30 snímcích za vteřinu, popř. stabilizovaná zpomalená videa ve Full HD při 240 fps. Nechybí ani podpora Smart-ISO, HDR v reálném čase a elektronická stabilizace obrazu.

Masová výroba nového snímače bude zahájena ještě tento měsíc, v prvních smartphonech by se mohl objevit ještě do konce letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tohle je mnohem lepší nápad a inovace, než 464354 megapixelů na snímači.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).