Domů » Bleskovky » Samsung potvrzuje: nabíječku i sluchátka budeme postupně odebírat i u dalších modelů

Samsung potvrzuje: nabíječku i sluchátka budeme postupně odebírat i u dalších modelů

Samsung při představení nové řady vlajkových lodí Galaxy S21 definitivně potvrdil, že nabíječku a sluchátka se v jejich balení nebudou nacházet. Připojil se tak k trendu, který odstartoval Apple s iPhony 12, za což si z něj řada výrobců včetně samotného Samsungu utahovala.

Samsung Galaxy S20 Recenze 32
Sluchátka AKG a rychlonabíječka v balení? Ještě u minulé generace příjemný bonus, nyní minulost

Nyní Samsung potvrdil dohady, že stejně bude postupovat i u dalších zařízení řady Galaxy. V prohlášení tvrdí, že postupným odstraňováním sluchátek a nabíječek z balení reaguje na problematiku udržitelné konzumace a chce odstranit nátlak, který by uživatelé mohli cítit v rámci neustálého obdržování nepotřebného příslušenství k novým telefonům.

Pociťovali jste někdy nepříjemný nátlak kvůli příslušenství, které vám výrobce přibalil k telefonu? Nebo za tímto prohlášením vidíte spíše snahu výrobce vyhnout se skutečným důvodům, které jej k tomuto kroku vedly? Pomoct by vám v utváření názoru mohla i skutečnost, že už příští týden by Samsung měl představit dvě nové bezdrátové nabíječky.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

14 komentářů

 1. To je neuvěřitelné, takový kecy. Teď se ještě bude k těm jejich předraženým krámům dokupovat nabíječka.

 2. A když to někteří těm haterům na Apple říkali, že to ostatní budou kopírovat, tak tomu nevěřili. Já nevěřil, že to přijde už po několika týdnech. Jedno jisté, kdyby s tím nepřišel Apple, Samsung by to ani nenapadlo. Stejné to bylo s jackem. Příště si Apple udělá srandu, že i displej na telefonu je zbytečnej a Samsung udělá milion zmetků bez displeje😀

  • V první části máš bohužel pravdu. U té druhé je ale třeba počítat s tím, že většinou výrobci počkají, až ti šašci z Applu nějaké nové vylepšení skutečně dostanou na trh…

   Ten výsměch Samsungu za nabíječku byl ale tentokrát neskutečný fail.

  • Ano a pak to od nich tento skvělý nápad okopiruji také a k tamtomu se již nehlásí

 3. marastudna 50

  Je to rozporuplné rozhodnutí,i když je pravda,že osobně mám doma nabíječky tří,jako památku po předchozích telefonech.Aspon si tedy může zákazník dokoupit nabíječku přímo na obchodě,pokud kupuje telefon poprvé,ale stejně je to takové ano i ne.

 4. Hehe, sOvce se smáli Applu, a teď se jim to vrací

 5. Zajímalo by mě proč měli kecy na Apple?? Tohle by mě fakt zajímalo, proč se takhle zesměšní.

 6. Pokud pominu, že snížení ceny je naprosto triviální a nemůže nahradit cenu sluchátek a nabíječky , je zřejmě na vině situace, kterou zahájila EU se svým příběhem s nabíječkami a dalším příslušenstvím. EU totiž žádala jednotnou nabíječku pro všechny subjekty, nejlepší způsob jak se tomu vyhnout = žádná nabíječka. Samozřejmě ideální by byla vykoná nabíječka např 300 W, která by sloužila mnoho let a byla by koncipována tak, aby bylo možné připojit více zařízení náraz, ale co když dojde k pokroku a 300 W bude naprosté minimum? Nesouhlasím, že více nabíječek není potřebné, pokud používáte více zařízení pak jedná nabíječka nestačí.

  • To si piš. Mám 3 děti a doma je nabíječek pořád nedostatek i když občas nějakou přikoupím, nevím kam se ztrácejí, ale pořád se někdo dohaduje, kde má nabíječku.

  • Potomek přítelkyně to samé 😃

 7. Snad to nebudou chtít i vracet :D

 8. Ty řeči o ekologii když s tím začal Apple a že každý doma nabíjecek má plno….ano to je pravda, ale málokdo aby v ní byl USB C velký konektor… takže pak nutno kupovat další že.
  Navíc nejsou to právě výrobci kteří léta doporučuji používat jen přibalene originální nabíječky?
  Jen snaha vydělat na drahém příslušenství nic víc….auto bez kol nebo se suchou nádrží mi v salonu taky nedají

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).