Samsung Omnia M míří na český trh: Víme kdy a za kolik

V České republice se už za několik málo dnů začne prodávat smartphone Omnia M od Samsungu, který doplní starší modely Omnia 7 a Omnia WTelefon nabídne spíše průměrné hardwarové parametry – těšit se můžeme na 4″ Super AMOLED displej s WVGA rozlišením, 1GHz procesor, 384 MB RAM, 1 500mAh akumulátor, 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a přední VGA kamerku pro videohovory. Vnitřní paměť nabídne kapacitu 8 GB, ze kterých bude uživatelsky přístupných zhruba 6,2 GB. K dispozici bude i verze se 4GB pamětí, která by měla být o něco levnější, ale zatím nevíme, zda se u nás bude prodávat.

Omnia M je také další z generace „Tango“ telefonů, které by měly lákat na příznivou cenu, ale opak je pravdou; od druhé poloviny července bude dostupný za 6 999 Kč, což je o 1 000 Kč více, než za kolik startovala Lumia 610, které jsme také vytýkali, že by mohla být levnější. Omnia M má konkurovat právě Lumii 610, ale s takhle vysokou cenou to nebude mít vůbec jednoduché. Je jasné, že z neoficiální distribuce telefon seženete levněji, ale kdyby Samsung zvolil příjemnější cenovou politiku, nemusel by se tento „problém“ vůbec řešit.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku