Domů » Bleskovky » Samsung odstartoval Oreo beta program pro Galaxy S8/S8+: jaké přináší novinky?

Samsung odstartoval Oreo beta program pro Galaxy S8/S8+: jaké přináší novinky?

První majitelé smartphonů Samsung Galaxy S8 a S8+ v USA, Velké Británii a Jižní Koreji již mohou na svých telefonech testovat Android 8.0 Oreo. Samsung v těchto zemích začal vypouštět první veřejnou testovací beta verzi systému, přičemž finální produkt dorazí zřejmě počátkem příštího roku. Nový zelený robot pro vlajkové Samsungy přinese nejen novinky od Google, ale i novou verzi prostředí Samsung Experience 9.0.

Nová klávesnice

Po aktualizaci dojde k vylepšení systémové klávesnice, která dostane čtyři nová vysoce kontrastní témata, podporu Emoji 5.0 a nový toolbar s rychlými zkratkami a funkcemi, které urychlí psaní. Klávesnice také nabídne vyhledávání GIF animací s možností přímého poslání bez nutnosti zavírat klávesnici.

Světelné efekty pro zahnuté okraje

Zahnuté okraje telefonů Galaxy S8 a S8+ dostanou editor světelných efektů, přičemž uživatel si bude moci pro různé situace definovat vzory, kombinace barev, vícebarevné efekty, atd.

Schovávání alb v galerii

Výchozí prohlížeč fotografií se dočkal jedné nové funkce – možnost schovat vybraná alba, aby si je nemohly prohlížet cizí oči.

Kontextová menu na domovské obrazovce

Dlouhý stisk na připnutou ikonu na domovské obrazovce nově vyvolá kontextové menu, které urychlí přístup k nejčastěji používaným položkám v rámci aplikace, u YouTube například budou rychlé odkazy k odebíraným kanálům, apod.

Barevné složky

Složky aplikací na domovské obrazovce si kromě přejmenování budete moci podbarvit vybranou barvou.

Dočasné schování notifikací

S Oreem bude u Samsungů možné dočasně skrýt oznámení a nechat si jej znovu zobrazit za 15, 30, 60 nebo 120 minut.

Komunikátory se dvěma účty současně

Tato funkce umožní nainstalovat si vybrané komunikační nástroje (Facebook, Messenger, WhatsApp, Skype, Instagram a Snapchat) dvakrát a používat je vedle sebe pod různými přihlašovacími účty.

Vylepšený DeX

Změny dorazí i do počítačového prostředí DeX, který dostane zcela nový spouštěč her, byť zpočátku nebudou všechny hry s touto novinkou kompatibilní.

 

Změn v prostředí je ještě mnohem více, a v dalších beta verzích mohou přibývat (nebo ubývat). Nezbývá, než počkat, až Samsung spustí beta program pro Galaxy S8 a S8+ v dalších končinách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments