Samsung na veletrhu IFA představí vlastní brýle pro virtuální realitu s názvem Gear VR

Před několika měsíci se objevily první zvěsti o tom, že Samsung ve svých vývojových centrech začíná pracovat na novém druhu příslušenství pro virtuální realitu. Nově se na povrch dostávají další informce, které do celé situace vnášejí daleko jasnější obrysy. Podle zahraničního serveru Sammobile se bude jednat o zařízení spolupracující s chytrými telefony a ponese komerční označení Samsung Gear VR. Premiéra je údajně naplánována na září letošního roku při příležitosti konání veletrhu IFA v Berlíně. Je tedy velice pravděpodobné, že se dočkáme demonstrace společně s další generací tabletofonu Galaxy Note.

 
Údajná podoba zařízení Samsung Gear VR

V případě Gear VR se bude jednat o modulární řešení, které bude z převážné části využívat hardware připojeného smartphonu skrze rozhraní USB 3.0. O zpracování efektu virtuální reality a sledování pohybu hlavy se bude starat akcelerometr a gyroskop v útrobách telefonu, brýle tedy budou sloužit pouze jako zobrazovací periferie. Stejně jako vlajkové lodě výrobce, tak i Gear VR bude disponovat displejem typu Super AMOLED. Velikost úhlopříčky a rozlišení je však v tuto chvíli velkou neznámou. Díky zveřejněnému snímku si můžeme alespoň udělat jasnější obrázek o konstrukci a ovládacích prvcích. Na pravé straně se bude ukrývat dotykový touchpad pro procházení nabídek a tlačítko s názvem “See Through“. To by mělo údajně sloužit pro aktivaci hlavního fotoaparátu za účelem promítání rozšířené reality.

 
Samsung na vývoji vlastních brýlí pro virtuální realitu spolupracuje s Oculus VR 

Vývoj samotného hardwaru je čistě v rukách Samsungu, nicméně na softwarové části úzce spolupracuje se společností Oculus VR, která má s podobnými typy zařízení bohaté zkušenosti. Po nositelné elektronice je virtuální realita dalším teritoriem, kde by se jihokorejský gigant velice rád uchytil. Zda se mu to s jeho novinkou podaří či nikoliv, se dozvíme v horizontu následujících měsíců.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku