Domů » Bleskovky » Samsung na český trh uvádí UV čističku s bezdrátovým dobíjením

Samsung na český trh uvádí UV čističku s bezdrátovým dobíjením

Samsung na český trh uvedl přenosnou antibakteriální UV čističku značky ITFIT s funkcí bezdrátového nabíjení. Toto zařízení pojme prakticky všechny typy mobilních telefonů, včetně největšího modelu Galaxy S20 Ultra, ale lze jej využít i pro hodinky, sluchátka, brýle, dálkové ovladače a další menší předměty denní potřeby. Pozor ale, takový Galaxy Fold s ohebným displejem do čističky dáte pouze v zavřeném stavu – ohebný displej tedy příliš nevyčistíte.

UV Sterilizer samsung 2
UV čistička od Samsungu

Její rozměry jsou 228 x 133 x 49,5 mm a hmotnost 369 gramů. Samsung se v tiskových materiálech chlubí, že se hodí i při využití na cestách, s čímž ale nesouhlasíme – sanitizér je poměrně velký a úplně si nedovedu představit jej s sebou nosit třeba v batohu. Hodí se spíše na pracovní stůl. Po stránce designu vypadá rozhodně lépe (a hodnotněji) než nedávno testované řešení od PhoneSoap.

UV Sterilizer samsung
UV čistička od Samsungu

UV sterilizátor ITFIT dokáže během 10 minut zlikvidovat až 99 % všech nebezpečných bakterií a choroboplodných zárodků, včetně Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa. Stačí vložit zařízení do zařízení, uzavřít a zapnout. Během UV záření svítí zelená dioda vedle tlačítka zapínání čističky. Po uplynutí potřebné doby dioda zhasne.

Díky funkci bezdrátového nabíjení (max. 10 W) podporující QI standard je možné použít ji i během výkonu k bezdrátovému nabíjení. Pokud bezdrátového nabíjení nechcete využít (aktivuje se automaticky po přiložení telefonu), jednoduše smartphone do krabičky položíte opačně.

Test UV čističky PhoneSoap: jednou možná bude součástí každé domácnosti

Dvě UV-C lampy umožňují jak sterilizaci horního, tak spodního povrchu čištěného zařízení. Magnetický kryt zajišťuje těsné uzavření a pocit bezpečí při otevírání a zavírání přístroje, gumové opláštění pak jemné zaklapnutí. UV čističku ITFIT testovaly třetí strany a získala osvědčení od několika nezávislých laboratoří.

Mohlo by vás zajímatNedejte virům šanci: poradíme vám, jak správně dezinfikovat telefon

V tuzemsku  je od dnešního dne ke koupi ve značkových prodejnách Samsungu, a také na e-shopu v bílé barvě 1 499 Kč včetně DPH.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments