TOPlist

Samsung, LG a Dell: Přehled představených komunikátorů s Windows Phone 7

Jedenáctý den měsíce října byl pro celý Microsoft a především pro jeho mobilní oddělení velmi významným dnem. Představen byl totiž zbrusu nový operační systém Windows Phone 7, který se vydal svou vlastní cestou a na starší Windows Mobile 6.5 nebere žádný ohled. Společně s premiérou systému se představení dočkalo i několik komunikátorů.

Celkem 4 výrobci představili hned několik přístrojů, ať už například s QWERTY klávesnicí, či bez ní. Patří mezi ně HTC, LG, Samsung a Dell. První místo, co se do počtu zařízení týče, patří společnosti HTC. Číslo 5 je jejich triumfem a z našeho zpravodajství jste se mohli dočíst již o čtyřech z nich (Mozart, Trophy, HD7 a 7 Pro). Abychom tedy mohli kapitolu HTC úplně uzavřít, zbývá poslední kousek. Je jím HTC 7 Surround. Důvod, proč o něm na našem serveru nebyla zatím ani jedna zmínka je prostý – není určen pro evropský trh. Přesto je to ale velmi zajímavý model a zaslouží si zde několik vět. Od ostatních zařízení se liší jednou zásadní věcí. Tou je výsuvný reproduktor, díky kterému zažijete dosud nevídaný (spíše neslýchaný) zvuk. Technologie Dolby Mobile a SRS Suround není sice žádnou novinkou, ale ve spojení s přídavným stereo reproduktorem ano. Mezi další specifikace patří gigahertzový procesor Snapdragon, kapacitní displej o velikosti 3,8“, 8 GB interní paměti a možnost nahrávání videa v rozlišení 720p.

Čtěte také:
HTC představilo trojici telefonů s novým systémem WP7
HTC slibuje model 7 Pro na začátek roku 2011 i pro Evropu

---

Celá HTC Windows Phone 7 rodina

Samsung – kovy a výkon
Dalším výrobcem, který se včerejšího představování zúčastnil, je Samsung. Od toho se očekávalo skloubení kovu, vysokého výkonu a kvalitního displeje. A přesně toho jsme se dočkali. Model Omnia7 nabízí všechny výše uvedené vlastnosti. Přední stranu okupuje velký 4“ SuperAMOLED displej a hned pod ním pro WP7 klasická trojice tlačítek. Další informace a specifikace o tomto zařízení najdete v naší bleskovce.

Kromě Omnie7 Samsung představil i další zařízení. Nese název Focus a je to v podstatě převlečená Omnia7, s rozdílem dostupnosti. Určen je totiž pouze pro americký trh.

---

První zleva je právě Omnia7, druhé zařízení je jeho americký bratr Focus

LG – s klávesnicí, ale i bez ní
Kromě operačního systému Android se společnost LG rozhodla rozšířit své působení i na Windows Phone 7. Hned od začátku se vědělo, že hodlá přijít s nějakým zařízením, co nejdříve to půjde a jedny z prvních prototypů byly právě komunikátory od LG. Nakonec byly představeny dva přístroje. První má název Optimus 7 a patřit bude mez opravdu našlapané smartphony. Disponuje totiž dotykovým displejem o velikosti 3,8“, rychlým 1GHz procesorem, 16 GB interní pamětí a 5MPx fotoaparátem s možností natáčení videa v rozlišení 720p. Druhým zařízením této značky je model Quantum (Optimus 7Q). Ten už patří do kategorie komunikátorů s QWERTY klávesnicí a oproti Optimu 7 mu bylo přidáno na tloušťce a ubráno na displeji. Ten bude velký „pouze“ 3,5 palce. Ostatní specifikace jsou stejné jako u verze bez QWERTY klávesnice.

--

Designově povedenější Optimus 7 je na levém obrázku. Na tom pravém pak verze s QWERTY klávesnicí, neboli model 7Q.

Dell – sázka na něco nového
Poslední výrobce, který první možný den něco představil, je Dell. Ten se zaměřil na skloubení dotykového displeje a vysouvací QWERTY klávesnice a vzniklo z toho zařízení se jménem Venue Pro. Nabízet bude 4,1“ velký displej, pod ním trojici tlačítek a po klasickém vysunutí (ne horizontálně, nýbrž vertikálně) se odhalí plnohodnotná QWERTY klávesnice. Ta má hned 4 řady a přesto působí velmi kompaktně. Stejně jako ostatní přístroje s Windows Phone 7 bude disponovat gigahertzovým procesorem, 5MPx fotoaparátem a 8 GB interní pamětí.

-

Tím výčet představených telefonů po prvním dni oficiálního působení Windows Phone 7 na trhu končí. Dostupnost a cena je u každého výrobce jiná, přesto další významné datum je 21. října, to totiž většina z nich půjde do prodeje.

Zdroje: PocketNow.com, Engadget.com

Autor článku Martin Prokop
Martin Prokop

Kapitoly článku