Domů » Články » Samsung, LG a Dell: Přehled představených komunikátorů s Windows Phone 7

Samsung, LG a Dell: Přehled představených komunikátorů s Windows Phone 7

Jedenáctý den měsíce října byl pro celý Microsoft a především pro jeho mobilní oddělení velmi významným dnem. Představen byl totiž zbrusu nový operační systém Windows Phone 7, který se vydal svou vlastní cestou a na starší Windows Mobile 6.5 nebere žádný ohled. Společně s premiérou systému se představení dočkalo i několik komunikátorů.

Celkem 4 výrobci představili hned několik přístrojů, ať už například s QWERTY klávesnicí, či bez ní. Patří mezi ně HTC, LG, Samsung a Dell. První místo, co se do počtu zařízení týče, patří společnosti HTC. Číslo 5 je jejich triumfem a z našeho zpravodajství jste se mohli dočíst již o čtyřech z nich (Mozart, Trophy, HD7 a 7 Pro). Abychom tedy mohli kapitolu HTC úplně uzavřít, zbývá poslední kousek. Je jím HTC 7 Surround. Důvod, proč o něm na našem serveru nebyla zatím ani jedna zmínka je prostý – není určen pro evropský trh. Přesto je to ale velmi zajímavý model a zaslouží si zde několik vět. Od ostatních zařízení se liší jednou zásadní věcí. Tou je výsuvný reproduktor, díky kterému zažijete dosud nevídaný (spíše neslýchaný) zvuk. Technologie Dolby Mobile a SRS Suround není sice žádnou novinkou, ale ve spojení s přídavným stereo reproduktorem ano. Mezi další specifikace patří gigahertzový procesor Snapdragon, kapacitní displej o velikosti 3,8“, 8 GB interní paměti a možnost nahrávání videa v rozlišení 720p.

Čtěte také:
HTC představilo trojici telefonů s novým systémem WP7
HTC slibuje model 7 Pro na začátek roku 2011 i pro Evropu

---

Celá HTC Windows Phone 7 rodina

Samsung – kovy a výkon
Dalším výrobcem, který se včerejšího představování zúčastnil, je Samsung. Od toho se očekávalo skloubení kovu, vysokého výkonu a kvalitního displeje. A přesně toho jsme se dočkali. Model Omnia7 nabízí všechny výše uvedené vlastnosti. Přední stranu okupuje velký 4“ SuperAMOLED displej a hned pod ním pro WP7 klasická trojice tlačítek. Další informace a specifikace o tomto zařízení najdete v naší bleskovce.

Kromě Omnie7 Samsung představil i další zařízení. Nese název Focus a je to v podstatě převlečená Omnia7, s rozdílem dostupnosti. Určen je totiž pouze pro americký trh.

---

První zleva je právě Omnia7, druhé zařízení je jeho americký bratr Focus

LG – s klávesnicí, ale i bez ní
Kromě operačního systému Android se společnost LG rozhodla rozšířit své působení i na Windows Phone 7. Hned od začátku se vědělo, že hodlá přijít s nějakým zařízením, co nejdříve to půjde a jedny z prvních prototypů byly právě komunikátory od LG. Nakonec byly představeny dva přístroje. První má název Optimus 7 a patřit bude mez opravdu našlapané smartphony. Disponuje totiž dotykovým displejem o velikosti 3,8“, rychlým 1GHz procesorem, 16 GB interní pamětí a 5MPx fotoaparátem s možností natáčení videa v rozlišení 720p. Druhým zařízením této značky je model Quantum (Optimus 7Q). Ten už patří do kategorie komunikátorů s QWERTY klávesnicí a oproti Optimu 7 mu bylo přidáno na tloušťce a ubráno na displeji. Ten bude velký „pouze“ 3,5 palce. Ostatní specifikace jsou stejné jako u verze bez QWERTY klávesnice.

--

Designově povedenější Optimus 7 je na levém obrázku. Na tom pravém pak verze s QWERTY klávesnicí, neboli model 7Q.

Dell – sázka na něco nového
Poslední výrobce, který první možný den něco představil, je Dell. Ten se zaměřil na skloubení dotykového displeje a vysouvací QWERTY klávesnice a vzniklo z toho zařízení se jménem Venue Pro. Nabízet bude 4,1“ velký displej, pod ním trojici tlačítek a po klasickém vysunutí (ne horizontálně, nýbrž vertikálně) se odhalí plnohodnotná QWERTY klávesnice. Ta má hned 4 řady a přesto působí velmi kompaktně. Stejně jako ostatní přístroje s Windows Phone 7 bude disponovat gigahertzovým procesorem, 5MPx fotoaparátem a 8 GB interní pamětí.

-

Tím výčet představených telefonů po prvním dni oficiálního působení Windows Phone 7 na trhu končí. Dostupnost a cena je u každého výrobce jiná, přesto další významné datum je 21. října, to totiž většina z nich půjde do prodeje.

Zdroje: PocketNow.com, Engadget.com

Martin Prokop

12 komentářů

 1. Docela se mi líbí model od samsungu, ale nechápu proč tam cpou CPU od Qualcommu. To je další nesmyslný příkaz od MS nebo jen schoda náhod?

 2. Přiznávám se, že to bohužel nevím. Přijde mi ale hodně malá pravděpodobnost, že by všichni výrobci dali do všech svých přístrojů právě procesor od Qualcommu.

 3. Je to požadavek MS – všechny mobily první generace WP7 budou mít Snapdragon 1 GHz. Chtěli to mít jednotné a hledali SoC, který je dstatečně výkonný, ne moc drahý a bude k dispozici v (prakticky) neomezené kvantitě. Nejprve prý zvažovali Tegru 2, ale vyloučili ji. Úmyslně nechtěli absolutní špičku, ale rozumný kompromis všech parametrů včetně ceny a dostupnosti.

 4. Ahoj,

  sd karta by mela jit vyndat u vsech zarizeni. Jen prectete komentar do uzivatele „Akil Madman“, kde vse vysvetluje. Jeho vysetleni mi prijde logicke.

  This is all really simple guys. Its all about security – and for anyone who wants to deploy these devices for business would appreciate how insecure expandable storage can be. There are two things at play here that we shouldn’t confuse.

  1. All storage needs to be encrypted by the OS so its tied down to your security code and it can be wiped using exchange (if needed) and so on. This means that any storage – whether it be internal or external (SD card) needs to be formated and encryped by the OS which then ads it to its storage pool. This means that any portion of the storage cannot be read without first un-encrypting that data by logging into the OS with your specific pin – ie no one can steal your SD Card and access your sensitive photos and documents by placing it in another phone or PC.

  2. The storage can be of any compatible form factor given that its fast enough not to slow down the OS. This means that it can be stored internally (flash or SD) or an external SD card slot – this doesn’t matter. Microsoft doesn’t care, Windows Phone doesn’t care. Its up to manufacturers to decide whether they want users accessing that storage or not.

  So if we combine the two together you get the end result – The SD storage needs to be integrated into the OS upon first setup (or factory reset) so it can encrypt it and add it to its storage pool. This is best practise for security reasons. Now – this doesn’t stop you from ripping out the SD card and putting a bigger one in. But that does mean that the storage pool needs to be re-created and so Windows Phone has to re-encrypt and build the OS indexes again because we don’t know how much of the data was lost (effectively a factory reset). This should be fine if you sync your phone to a desktop (or cloud) as you should be able to recover all your data onto the new card once it has been formated and encrypted.

  A lot of manufacturers are probably shying away from providing removal storage because its hard to explain to the customer why it all works the way it does – Its ultimately to protect your data.

 5. Zdravím. Chtěl bych se informovat, jestli náhodou někdo netuší, zda ta klávesnice u Dellu se vysouvá bez baterie a jakýchkoliv střev. Vím, že všichni si každé maximálně dva roky kupují nový zařízení, ale já na to prostě nemám a ani to nechci. Je příjemné mít HW klávesnici, bohužel to téměř všichni řeší flexi kabelem, který mi zrovna u Kaisera odchází a proto nic takového této konstrukce nechci. Za případnou odpověď předem díky…

 6. Dobrý…veľmi som sa tešil na tento OS ale som sklamaný…mám pár otázok k OS

  1.Dajú sa pripomienky z kalendára posunúť o určitý,definovaný čas napr. o 10min?
  2.Ostanú nastavenia fotoaparátu nastavené ako som ich nastavil,napr. makro,vyváženie bielej,blesk?
  3.Viem si poslať cez BT z iného telefónu zvonenie alebo fotku a pridať to k zvoneniu alebo ku kontaktu?
  4.Dajú sa načasovať profily?
  5.Mám v Outlook kalendári farebne odlíšené pripomienky(červená-dôležitá schôdzka,modrá-pracovná udalosť,atd) objaví sa mi takto farebne rozdelené schôdzky aj v telefóne?/nie kalendáre ako celok(pracovný,súkromný) ale schôdzky)
  6.Dajú sa použiť detaily z poznámky alebo pripomienky(napr. t.č. vytočiť alebo zaslať sms)?

  Ďakujem za odpovede

 7. xsarahdi: kdo by na to měl odpovědět, když budou první modely na trhu až koncem měsíce?

 8. Na tyto otázky budeme schopní odpovědět až při testování určitého zařízení s WP7, což bude snad již velmi brzy.

  Trigon: Tady je video, kde je ta konstrukce pěkně vidět: [odkaz]

 9. TO Trigon:
  Mno a proto ja si NEKUPUJU nic, co ma mechanickou konstrukci :)

 10. Ten Dell na obrazku vypada hezky, ale kdyz se clovek koukne, jak vypada v ruce, tak je to hrozna krabice, se spoustou nevyuziteho prostoru [odkaz]

 11. Díky za reakci, na video jsem mrknul a bohužel je to tak, jak jsem si myslel. Výsuvný je display, ne klávesnice. Tak smůla. Když jsem kupoval Kaisera, tak jsem se domníval, že to maj zmáknutý, jako u Universala, kde jsem, mimo dotažení kloubu, od kamarádů neslyšel problémy s mechanikou.
  To bkf1: S tím s tobou souhlasím, bohužel zatím nemůžu říct, že se mi na display píše líp než na HW. Ale preferuji výdrž- kabel mi odešel v tu nejhorší chvíli, kdy mohl.

 12. Dell Venue Pro £499.99 od 8. novembra v anglicku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).