Domů » Bleskovky » Samsung láká na nové One UI 3.0. První telefony jej dostanou už v listopadu

Samsung láká na nové One UI 3.0. První telefony jej dostanou už v listopadu

Samsung začal v minulých týdnech s veřejným beta testem nové verze prostředí OneUI 3.0, která na telefony korejského výrobce přistane společně s novým Androidem 11. Samsung nyní na malajské mutaci svých webových stránek vypustil soupis novinek s detailní grafikou, a také oznámil, kdy začne s nasazováním ostré verze.

one ui 3 1

Chystané novinky na obrázcích

O novinkách, které přinese prostředí OneUI 3.0, jsme vás seznámili již dříve v tomto článku, nyní si jen v rychlosti prolétneme stěžejní novinky, na které Samsung láká.

  • Těšit se můžeme na přepracovaný Quick Panel, který doplní do oznamovací lišty ovládací prvky multimediálních přehrávačů s možností přepínání mezi různými zdroji.

one ui 3 2

  • Na obrazovku Dynamic Lock si budete moci vybrat obrázky z nových kategorií, výběr bude navýšen na deset.

one ui 3 3

  • Součástí OneUI 3.0 budou i videohovory přes celou obrazovku.

one ui 3 8

  • Samsung má v plánu vylepšit i některé aplikace ovládané stylusem; například Pentastic umožní přizpůsobovat příkazy S Pen Air, zejména ukazovátko a nastavení zvuku.
  • Aplikace Wonderland se naučí vytvářet tapety, které se budou pohybovat a reagovat na pohyby telefonu.

one ui 3 7

  • Smartphone Samsung Galaxy Z Fold 2 se dočká vylepšené práce s více otevřenými okny najednou, přičemž tato změna se dotkne i původního Foldu spolu s tablety Galaxy Tab S7 a S7+.

one ui 3 4

  • První Galaxy Fold se dočká i funkcí duální náhled a selfie na zadní fotoaparát.

one ui 3 5

  • Ohebné telefony od Samsungu se také dočkají širších možností přizpůsobení „přeskakování“ z vnější obrazovky na vnitřní a naopak. Vzhled aplikace při přepínání bude zřejmě ve výchozím stavu reflektovat nastavení dpi.

one ui 3 6

Aktualizace se rozběhnou ještě tento měsíc

Samsung se na svých webových stránkách také pochlubil, že první smartphony by měly dostat OTA aktualizaci s prostředím OneUI 3.0 ještě do konce tohoto měsíce (nebo později). Jako první se pravděpodobně dočká řada Galaxy S20 následovaná rodinou Galaxy Note 20.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No pecka, mám S20 Ultra, tak snad se dočkám brzy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).