Samsung intenzivně pracuje na prostředí One UI 5.0. Důraz klade především na plynulost

telefon samsung

Nadstavba Androidu na telefonech Galaxy s názvem One UI patří dlouhodobě mezi špičku. Právě prostředí je jedním z klíčových faktorů, který od sebe odlišuje jednotlivé výrobce a jejichž prostřednictvím mohou firmy uživatelům poskytnout výrazně lepší zážitek než konkurence. Samsung ale rozhodně nechce usnout na vavřínech a údajně už intenzivně pracuje na nové verzi s číslem 5.0, která by měla být postavena na Androidu 13.

Samsung Galaxy Z Fold 3 13
Prostředí One UI patří mezi ty nejlepší nadstavby operačního systému Android

S exkluzivními detaily přišel server SamMobile. Ten tvrdí, že Samsung pracuje na výrazném zrychlení animací a přechodů, přičemž důraz klade také na optimalizaci. S tím, jak se čím dál tím více prosazují displeje s 90Hz a 120Hz obnovovací frekvencí, je snaha o co nejplynulejší animace logická – každý záškub totiž na takových displejích působí jako pěst na oko.one ui 4Nepřehlédněte

Ze Samsung One UI 4.0 vám spadne brada. Nová verze dokonale předělává Android 12

S výsledky tohoto úsilí bychom se měli seznámit ještě letos. Na vývojářské konferenci, která se odehraje nejspíše v říjnu, by Samsung kromě odhalení nové verze nadstavby One UI měl zpřístupnit také beta verzi pro vývojáře a zájemce, kteří si budou chtít všechny novinky osahat v předstihu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku