Domů » Bleskovky » Samsung hledá cesty, jak spárovat hodinky Gear S2 s iPhonem

Samsung hledá cesty, jak spárovat hodinky Gear S2 s iPhonem

Vlajkovou lodí Samsungu na veletrhu IFA se staly chytré hodinky Gear S2, které se dokáží spojit nejen se smartphony korejského výrobce, ale rovněž s ostatními telefony běžícími na Androidu 4.4 a novějším. To je rozhodně velmi pozitivní krok, který může napomoci jejich šíření. Samsung navíc přemýšlí, jak své hodinky zpřístupnit i pro uživatele platformy iOS, aby si uzmul alespoň kousek koláče, který aktuálně z velké části konzumují hodinky Apple Watch.  

 
TIP: Podívejte se na naše první dojmy z hodinek Gear S2 

Mluvčí korejského giganta v rozhovoru pro server Digital Spy povrdil, že Samsung hledá možnosti, jak přidat do Gear S2 podporu systému iOS. Dá se přepokládat, že pokud se taková cesta najde, nebude tomuto spojení nic bránit. Systému iOS se nedávno otevřela i platforma Android Wear (zatím na hodinkách LG Watch Urbane), byť možnosti nejsou tak široké, jako v případě jejich spárování s Androidem. Stejná situace by zřejmě nastala i v případě „tizenovských“ hodinek Gear S2, nicméně i tak by jistá multiplatformnost nebyla vůbec na škodu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Tak s hodinkami Pebble to jde, cili by nemusel byt problem ani s Tizenem…

  • Pacik (neregistrovaný)

   Nejsem si zcela jistý, ale neměl výrobce Pebble také problémy, s tím aby do App Store protlačil svojí aplikaci? Jinak je jasný, že Apple tomu bude chtít zabránit – přeci jen je Samsung asi největším konkurentem co se hodinek a telefonů týče.

  • Pacik (neregistrovaný): Neměl, jen vydal produkt (hodinky) dříve, než měl schválenou aplikaci, takže lidi co si koupili hodinky pak neměli jak je krmit obsahem. Fail Pebblu při uvádění produktu na trh.

   Jestli Apple zdržoval vydání apky či po vypuštění hodinek naopak dal vyšší prioritu testům (nebo cokoli jiného) se neví.

  • Tomas1 (neregistrovaný)

   UNI: Presne jak pises, nevi se. Ale ty jiz mas jasno, chyba Pebblu, ne Applu :D

  • Tomas1 (neregistrovaný): Co to plácáš? Já také nevím, co bylo na pozadí při schvalování aplikace. Zato jasně vím (na to stačí selský rozum, dost často tu ale absentuje), že vydávat produkt, který je na aplikaci závislý je kravina. V tom mám skutečně jasno:)

 2. Peťa (neregistrovaný)

  To je jako přijít do KFC s pytlem od McDonadla a jeho obsah vyprázdnit u jejich stolu. Krajně nemorální.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).