Domů » Bleskovky » Samsung Gear S: Hodinky s Tizenem, zakřiveným displejem a slotem na SIM kartu ze začaly prodávat v ČR

Samsung Gear S: Hodinky s Tizenem, zakřiveným displejem a slotem na SIM kartu ze začaly prodávat v ČR

Samsung uvedl na český trh netradiční chytré hodinky Gear S, které běží na Tizenu a lákají na vlastní slot pro SIM kartu. Oproti konkurenčním modelům na platformě Android Wear nejsou tedy nijak závislé na chytrém telefonu, ale fungují zcela samostatně. Jedná se tedy vlastně o takový telefon na ruku, čemuž odpovídá i hardwarová výbava.


Na Gear S s trochou cviku napíšete textovou zprávu, příliš pohodlné to ale není

Jejich ciferník tvoří zakřivený obdélníkový AMOLED displej, jehož úhlopříčka je 2 palce, rozlišení je 360 × 460 pixelů. Hodinky pohání dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz podpořený 512 MB RAM, vnitřní úložiště má kapacitu 4 GB a není možné je rozšířit.

  

Gear S samozřejmě lze spárovat s mobilním telefonem skrze Bluetooth 4.1 a Wi-Fi 802.11n, konektivitu rozšiřuje port USB 2.0, GPS s GLONASS a již zmíněný slot na SIM kartu, který zajišťuje hodinkám nezávislou funkčnost ve 2G a 3G sítích. Díky tomu lze s hodinkami volat (skrze připojenou náhlavní soupravu), přijímat a posílat SMS nebo emaily, obsluhovat sociální sítě, číst zprávy, kontrolovat počasí a využívat další funkce běžné ze smartphonů.

Kromě toho lze hodinky využít k poslechu hudby nebo prohlížení fotografií, případně je využívat ke sportování – k tomu poslouží aplikace S Health a podpora Nike + Running. Hodinky Gear S jsou pro tyto účely vybaveny širokou paletou senzorů – akcelerometr, gyroskop, elektronický kompas, monitor srdeční frekvence, senzor okolního světla a UV záření a barometr. Vhodnost těchto hodinek pro sportování podtrhuje odolnost s certifikací IP67. Baterie o kapacitě 300 mAh má být schopná dodávat energii na jedno nabití 2 dny při typickém užívání.

  

  

Společně s hodinkami uvedl Samsung na český trh také náhlavní sadu Gear Circle, kterou lze použít jako běžný Bluetooth headset například k poslechu hudby, telefonování nebo k hlasovým příkazům skrze S-Voice. Gear Circle mají zabudovaný vibrační motorek, který umí notifikovat příchozí události. Na jedno nabití vydrží tato souprava přehrávat hudbu po dobu 9 hodin, v pohotovostním režimu se vybije po 300 hodinách.

Podívejte se, kde můžete Gear S s Tizenem koupit za nejlepší cenu

V případě, že si na telefonující hodinky Gear S brousíte zuby, připravte si 9 999 Kč včetně DPH. Samsung Gear Circle pořídíte za 2 799 Kč. Ani v jednom případě se tedy nejedná o nikterak levnou záležitost.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).