Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z-Fold: takhle by mohla vypadat budoucí generace ohebného telefonu

Samsung Galaxy Z-Fold: takhle by mohla vypadat budoucí generace ohebného telefonu

První generace ohebného Samsungu Galaxy Fold ještě ani není v prodeji a na internetu se právě objevily informace o možné podobě některé z budoucích generací. Ta by měla přijít se zcela odlišným typem konstrukce. Jihokorejský Samsung by podle nizozemského webu LetsGoDigital.nl mohl využít tzv. „Z-design“, jelikož zařízení se při skládání tvaruje právě do písmene Z.

Samsung Galaxy Z Fold 4
Samsung Galaxy „Z-Fold“: takto by mohla vypadat budoucí generace ohebného telefonu

Patent poodhalil, jak by mohla vypadat ohebná budoucnost

Možnou podobu některé z budoucích generací dalšího smartphonu s ohebným displejem od Samsungu prozradila patentová přihláška (originál ve formátu PDF je k náhledu zde).

V zavřeném stavu zařízení připomíná klasický telefon, ale při rozložení, kdy dojde k narovnání ohnutého displeje hned ve dvou místech, dostanete výrazně větší plochu a dostanete se do tabletového režimu s výrazně větší úhlopříčkou displeje pohybující se okolo hranice 10 palců. Naopak v zavřeném stavu byste měli mít k dispozici část displeje s úhlopříčkou přibližně 6,6 palce.

Patentová přihláška byla společností Samsung Display na Korejském úřadě duševního vlastnictví (KIPO) podána už v roce 2018, nicméně schválena byla až 7. srpna letošního roku. Celkem obsahuje 23 patentových náčrtů.

Je téměř jisté, že Galaxy Fold 2 takto vypadat nebude a pokud se někdy „Z-Fold“ skutečně dočká masové produkce, rozhodně to bude až za pár let. Patentovou přihlášku totiž podala displejová divize Samsungu a samotný hardware se v rámci ní příliš neřeší – proto na snímcích chybí například fotoaparáty a další ovládací prvky.

Na druhou stranu – už příští rok by se měly na trhu objevit první smartphony s fotoaparátem ukrytým pod displejem a něčeho podobného by Samsung mohl využít i u tohoto typu zařízení. Pokud ano, rozhodně nás čeká hodně futuristická budoucnost.

A jak se tento typ konstrukce líbí vám? Ocenili byste takové zařízení?

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments