Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Fold 3 má dostat supertajný čipset a možná i grafiku od AMD

Samsung Galaxy Z Fold 3 má dostat supertajný čipset a možná i grafiku od AMD

Samsung připravuje pro druhou polovinu letošního roku nové skládací smartphony s ohebnými displeji. Vlajkovým modelem bude Galaxy Z Fold 3, který bude vůbec první „ohýbačkou“ s podporou stylusu. Novinek však bude mnohem více.

Poprvé s grafikou od AMD?

„Ohýbačky“ od Samsungu obvykle pohánějí běžné vlajkové procesory, které korejský gigant nasazuje i do svých tradičních smartphonů. Pro Galaxy Z Fold 3 však údajně Samsung chystá speciální čip, který je interně označován „Top Secret“. Pravděpodobně se tak nebude jednat o Snapdragon 888 nebo Exynos 2100, ale o zcela nový čipset.

Samsung v roce 2019 navázal spolupráci se společností AMD, na jejímž konci by měl stát čipset Exynos s mobilní grafikou Radeon. Její příchod naznačil už letos v lednu prezident divize Samsung LSI Dr. Inyup Kang, který prohlásil, že novou generaci mobilních grafik uvidíme už v příštím vlajkovém produktu. I když se později spekulovalo, že se bude jednat o čipset určený do smartphonů řady Galaxy S22 pro příští rok, nyní to vypadá, že by se mohla premiéra odehrát právě v ohebném Galaxy Z Fold 3.

Samsung Exynos 2100

Současný čipset Exynos 2100 je výkonnostně srovnatelný se Snapdragonem 888, pouze lehce ztrácí v grafických operacích, což by právě mohla grafika od AMD napravit. Spekuluje se, že Samsung nové ohebné telefony pro letošní rok představí již v červenci letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. nevím, nevím...

  To by bylo fajn, pokud by to byla pravda. A vůbec, on ten fold je strategicky (i v rámci toho, čím až může skončit přešlapování kam dál viz LG) vděčnou řadou:)
  A AMD fandím:)

 2. Zanedlouho bude mít Samsung i nejlepší chipset a svědci ohryzkovi konečně sklapnou.

  • Tak lepší procesory jsou už dávno krom jiného..
   Jenže to si ohryzáci nikdy nepřipustí 😉

 3. Kalí vodu, nic víc

 4. Ne, že bych nebyl rád za více výkonu, ale k čemu to vůbec bude? Vždyť neexistuje hra, kterou by už současný SD nerozjel na max nastavení a více FPS podporují zatím jen mobilní hříčky.

  Když by byl na to obsah, proč ne, ale když to není kde využít?

  • podobne kecy citam už od čias Snapdragon 800 :D

  • Vždy je to poplatné době vydání a už od dob SD800 tomu tak je.
   A drtivá většina, co kupuje high-end mění telefon v době uvedení dalšího nového high-end.

  • Je to kde vyuzit. Emulatory nintenda wii, switch a ps2 jsou zrouti. Ani sd888 nejede na stabilnich 30 fps pri emulaci switch her

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).