Samsung Galaxy Z Fold 3 má dostat supertajný čipset a možná i grafiku od AMD

Samsung připravuje pro druhou polovinu letošního roku nové skládací smartphony s ohebnými displeji. Vlajkovým modelem bude Galaxy Z Fold 3, který bude vůbec první „ohýbačkou“ s podporou stylusu. Novinek však bude mnohem více.

Poprvé s grafikou od AMD?

„Ohýbačky“ od Samsungu obvykle pohánějí běžné vlajkové procesory, které korejský gigant nasazuje i do svých tradičních smartphonů. Pro Galaxy Z Fold 3 však údajně Samsung chystá speciální čip, který je interně označován „Top Secret“. Pravděpodobně se tak nebude jednat o Snapdragon 888 nebo Exynos 2100, ale o zcela nový čipset.

Samsung v roce 2019 navázal spolupráci se společností AMD, na jejímž konci by měl stát čipset Exynos s mobilní grafikou Radeon. Její příchod naznačil už letos v lednu prezident divize Samsung LSI Dr. Inyup Kang, který prohlásil, že novou generaci mobilních grafik uvidíme už v příštím vlajkovém produktu. I když se později spekulovalo, že se bude jednat o čipset určený do smartphonů řady Galaxy S22 pro příští rok, nyní to vypadá, že by se mohla premiéra odehrát právě v ohebném Galaxy Z Fold 3.

Samsung Exynos 2100

Současný čipset Exynos 2100 je výkonnostně srovnatelný se Snapdragonem 888, pouze lehce ztrácí v grafických operacích, což by právě mohla grafika od AMD napravit. Spekuluje se, že Samsung nové ohebné telefony pro letošní rok představí již v červenci letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku