Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Fold 2 a Z Flip se dočkají nástupců dříve, než se očekávalo

Samsung Galaxy Z Fold 2 a Z Flip se dočkají nástupců dříve, než se očekávalo

V posledních dnech se objevovaly protichůdné dohady o tom, kdy Samsung představí modely Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Nově do této debaty přispěl leaker @universeice, který již v minulosti předčasně odhalil hned několik produktů jihokorejského výrobce, potažmo právě termíny jejich oficiálního představení.

Samsung Galaxy Z Fold 2 31
Současný Samsung Galaxy Z Fold 2

Podle jeho slov „Budeme možná muset na Flip 3 a Fold 3 čekat pět měsíců.“ S nejvyšší pravděpodobností se tak ohebných novinek dočkáme v první polovině léta. Této hypotéze nahrává i Ross Young z firmy DSCC, která se zabývá monitorováním dodavatelských řetězců displejů. Ten tvrdí, že dodávky nových flexibilních panelů začnou během května.

Samsung tak možná plánuje telefony představit již během června a do jeho konce zařízení dodat prvním zákazníkům, pravděpodobnější je ale scénář, kdy si distribuci nechá až na červenec a Unpacked event přijde v jeho první polovině.

Pokud bychom se řídili tím, kdy byla představena poslední generace řady Galaxy Z Fold, směřovali bychom odhad spíše na konec srpna. Na druhou stranu, i řadu Galaxy S21 odhalil jihokorejský výrobce o nějaký měsíc dříve, než tomu bylo tradičně a nebude tak nic zvláštního na tom, pokud u svých ohebných novinek bude postupovat stejně.

O samotných telefonech toho zatím příliš nevíme. Galaxy Z Fold 3 by údajně měl disponovat 6,21palcovým vnějším displejem a 12GB operační pamětí, vnitřní obrazovka by se pak měla mírně zmenšit z 7,59 palců na 7,55 palců. Poprvé je také očekávána podpora stylusu S Pen, čímž by se řada Galaxy Z Fold stala definitivně jednou z náhrad modelů Galaxy Note, jejichž konec je letos očekáván.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 026
Nový Galaxy Z Fold by měl podporovat S Pen, nahradí tak nejspíše končící řadu Galaxy Note

U obou zařízení se očekává využití procesoru Qualcomm Snapdragon 888, podobně jako u řady Galaxy S21 pak může na některých trzích být nahrazen Exynosem 2100. Téměř jistě budou také zařízení opět patřit k nejdražším běžně dostupným smartphonům, na přesnější informace si ale budeme ještě muset počkat.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

  1. Není to Z flip 2? V článku píšete Z flip 3. Jen se ptám. Vím že pak ještě po kalsickem bylo 5G, ale teď by měl být Z flip 2 ne?:)

    • Dobrý den, zahraniční zdroje o něm informují jako o Galaxy Z Flip 3. A ono by to i mohlo dávat smysl – je Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G… tak uvidíme, jaký název Samsung nakonec vybere :-)

    • Nyderrach92

      Jasan, já se právě koukal na různé weby a každý to označuje různě. Tak to necháme na Samsungu :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).