TOPlist

Samsung Galaxy Watch 4 jdou ve stopách Applu, propojíte je pouze s Androidem

Samsung Galaxy Watch 4 clanek

Při představení chytrých hodinek Galaxy Watch 4 si korejský gigant Samsung dal záležet na každém detailu. Pozornému oku nicméně neuniklo jedno drobné opomenutí – ve výčtu kompatibilních systémů se nacházel pouze Android ve verzi 6 a vyšší. Na konkurenta z Cupertina totiž už nezbylo místo.

Samsung umožňoval propojení svých předchozích hodinek z řady Galaxy Watch také s operačním systémem iOS, stejně tak Wear OS umožňoval spolupracovat se systémem největšího konkurenta Googlu. V nové verzi systému už má Samsung (a potažmo Google) pravděpodobně dostatečné sebevědomí na to, aby se s podporou iOS pro své chytré hodinky nezdržoval.

Ačkoli se ukončení podpory pro iOS může zdát jako kontroverzní, z pohledu Samsungu i Googlu dává smysl. Apple dlouhodobě neumožňuje stejné propojení iPhonu s konkurenčními chytrými hodinkami, jako má se svými Apple Watch. Z uživatelského pohledu tak není příliš mnoho důvodů, proč si k iPhonu pořídit jiné hodinky než právě Apple Watch. Vzhledem k tomu, že Apple taktéž neumožňuje propojení svých hodinek s Androidem, nebude muset Samsung, potažmo Google, tříštit své síly na podporu dvou platforem.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku