Domů » Články » Samsung Galaxy Watch 3 a Watch Active 2 vám brzy změří EKG i krevní tlak

Samsung Galaxy Watch 3 a Watch Active 2 vám brzy změří EKG i krevní tlak

Konečně jsme se dočkali, respektive za pár týdnů dočkáme. Samsung nově zpřístupňuje aplikaci Samsung Health Monitor umožňující monitoring zdravotního stavu a dosahování nejrůznějších cílů spojených s fitness a wellness, v dalších 31 zemích včetně České republiky a Slovenska. Majitelé chytrých hodinek Galaxy Watch 3 a Galaxy Watch Active 2 si mohou pomocí aplikace Samsung Health Monitor měřit krevní tlak i EKG, a mít tak k dispozici důležité informace o vlastním zdravotním stavu.

Samsung Galaxy Watch 3 007
Samsung Galaxy Watch Active 2 a Galaxy Watch 3

V České republice a na Slovensku budou tyto funkce dostupné v průběhu března letošního roku v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku.

Nepřehlédněte: Recenze Samsung Galaxy Watch 3: elegance na každé zápěstí

Aplikace Samsung Health Monitor získala v prosinci 2020 certifikát CE, což Samsungu umožňuje rozšířit službu do 28 evropských zemí. Certifikát CE potvrzuje, že produkt splňuje požadavky na bezpečnost, zdraví a ekologický standard na území Evropské unie.

Měření krevního tlaku

Vysoký krevní tlak bývá obvyklým projevem onemocnění mozku, ledvin či srdce. V případě zanedbání může vést k srdečnímu selhání či jiným kardiovaskulárním problémům. Díky chytrým hodinkám Samsung Galaxy lze ovšem krevní tlak měřit prostřednictvím aplikace Samsung Health Monitor, takže si uživatelé mohou udělat přesnější obrázek o svém zdravotním stavu a kvalifikovaněji rozhodovat o svých potřebách.

Samsung Galaxy Watch 3 021
Samsung Galaxy Watch 3

Po kalibraci hodinek Galaxy Watch 3 nebo Galaxy Watch Active 2 pomocí tradiční tlakoměru s manžetou lze jednoduše klepnout na příkaz Měřit a přístroj změří krevní tlak kdykoli a za jakýchkoli okolností. Tlak se měří pomocí analýzy pulsu, který snímají senzory na hodinkách. Program analyzuje poměr kalibrované hodnoty a změny tlaku a z toho odvodí stávající hodnotu tlaku.

EKG

Podle odhadů trpí zhruba 33,5 milionu lidí po celém světě fibrilací síní, což je běžná forma poruchy srdečního rytmu. Fibrilace síní je častou příčinou srdečních problémů, k nimž patří krevní sraženiny, srdeční selhání či infarkt.

Samsung Galaxy Watch Active 2 17
Samsung Galaxy Watch Active 2

Nepřehlédněte: Recenze Samsung Galaxy Watch Active 2: chytré hodinky pro každého

EKG neboli elektrokardiogram se měří pomocí analýzy srdeční činnosti senzorem na hodinkách Galaxy Watch 3 nebo Galaxy Watch Active 2. Stačí se pohodlně usadit, otevřít v telefonu Galaxy aplikaci Samsung Health Monitor a ujistit se, že vám hodinky sedí pevně na zápěstí.

Následně si položte předloktí na rovný povrch a špičkou prstu druhé ruky zlehka přitiskněte horní tlačítko na hodinkách na dobu 30 vteřin. Aplikace změří vaši srdeční činnost a rytmus a zařadí ho buď do kategorie sinusoidy (běžný, pravidelný tlukot srdce) nebo do kategorie fibrilace, pokud srdce tluče nepravidelně.

Dostupnost

K měření krevního tlaku nebo EKG je zapotřebí aplikace Samsung Health Monitor nainstalovaná jak v chytrých hodinkách Galaxy Watch 3 nebo Galaxy Watch Active 2, tak i v telefonu řady Samsung Galaxy. Aplikace Samsung Health Monitor se instaluje automaticky, když si uživatelé své hodinky Galaxy aktualizují na nejnovější verzi prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

11 komentářů

  1. skvělá zpráva. konečně konečně konečně :)

  2. jo tak na tohle se tesim! uz aby to tady bylo. sice to slo i neofiko, ale tohle je mnohem prijemnejsi cesta.

  3. Neoficiálne to funguje aj teraz, upravená apka sa dá stiahnuť priamo do hodiniek. Zišlo by sa iba doplniť, že hodinky sú len na orientačné meranie, výsledky treba potvrdiť klasickým prístrojom. Mimochodom tlak to pýta kalibrovať pravidelne raz za pár mesiacov, EKG meria iba sínus rytmus, nie fibrilácie.

  4. Kalibraci je potřeba provádět každé cca 3 týdny (hodinky samy upozorní) a fibrilaci měří – přímo ve výsledku je uvedeno, jestli byla přítomna nebo ne (mě osobně ji hodinky identifikovaly už 2x).

  5. Nejak jsem nepochopil, to je vazane jen na telefony Samsung?

  6. Docela by mě zajímalo, jestli to půjde i na telefonu? Mám S9 (a doufám, že ještě chvíli mít budu) se snímačem krevního tlaku a ta u nás neoficiální aplikace se mě už nedaří rozchodit…

    • Ne, ten telefon má jenom optický snímač, takže to logicky nemůže fungovat.

  7. Již pán v komentáři nahoře se dotazoval, jestli tato novinka v hodinkách nebo vůbec celé hodinky Samsung fungují jen s mobilním telefonem od Samsungu, v recenzích na tyto hodinky totiž lidé často uvádějí, že s jinými značkami mobilů (např.Xiaomi) hodinky příliš nespolupracují. Děkuji za odpověď.

  8. Nevíte zda ta aplikace vyjde i pro Apple ? Chci active 2 ale zatím jsem nic nenašel

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).