Samsung Galaxy S22 na prvním snímku. Benchmark potvrdil nejnovější Snapdragon

samsung galaxy s22

Novou vlajkovou loď v podání korejského giganta Samsungu už vyhlížíme nějakou dobu. S blížícím se datem odhalení postupně unikají další střípky informací a my tak máme stále jasnější představu o tom, jak bude chystaná prémiová řada vypadat. Se snímkem nepřišel nikdo jiný než známý čínský leaker Ice Universe.

Podle očekávání se podoba Samsungu Galaxy S22 nebude příliš lišit od současných modelů, snad jen s tím rozdílem, že zadní kryt dostal lesklou povrchovou úpravu. Současné vlajkové modely přitom sázejí na matnou úpravu. Samsung Galaxy S22 má nabídnout vertikální umístění fotoaparátu v mírně vystouplém modulu v levém horním rohu, přičemž LED blesk se nachází vedle tohoto modulu. Vzhledem k tomu, že vidíme pouze zadní stranu, nemusí se nutně jednat o funkční zařízení, ale pouze o maketu.

Galaxy S22 2
Dříve uniklé rendery Samsungu Galaxy S22

Společně s fotografií se také objevila informace, že model SM-S908U, tedy Galaxy S22 Ultra, dostane podporu EJ-PS908, což má být stylus S Pen. Podle některých spekulací se nejvybavenější model řady Galaxy S22 má přejmenovat z Ultra na Note – vzhledem k tomu, že Samsung neobnovil svou ochrannou známku na toto označení, se nám v redakci zdá tato spekulace jako málo pravděpodobná.

Samsung Galaxy S22 Ultra se předvedl v benchmarku Geekbench

Nejvybavenější model Samsung Galaxy S22 Ultra se taktéž objevil v benchmarku Geekbench pod kódy SM-S908N a SM-S908U, což pravděpodobně označuje zařízení pro Jižní Koreu a Spojené státy. Mezi odhalené parametry patří Android 12, 8/10 GB RAM a Snapdragon 8 Gen 1. V benchmarku Geekbench se už dříve ukázala varianta s čipsetem Exynos 2200 od Samsungu.

Verze s nejnovějším Snapdragonem dosáhla na 1219 bodů v testu jednoho jádra a 3145 bodů v testu více jader. Oproti tomu Exynos 2200 získal v prvním případě 691 bodů a ve druhém 3167 bodů. Ačkoli jsou výsledky obou čipsetů pozoruhodné, nutno podotknout, že se stále jedná o testování předprodukčních kusů a naměřené hodnoty se tak mohou lišit.

Řada Samsung Galaxy S22 by měla být představena už začátkem příštího roku. Aktuálně se spekuluje o datu 8. února.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku