Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S22 dostane revoluční fotoaparát. Bude umět plynulý zoom

Samsung Galaxy S22 dostane revoluční fotoaparát. Bude umět plynulý zoom

Pokud chcete mít v telefonu univerzální fotoaparát, musíte se dívat po modelech s minimálně třemi čočkami – základní, širokoúhlou a s teleobjektivem. Ty úplně nejlepší fotomobily mají dokonce teleobjektivy dva pro různou úroveň přiblížení, bohužel ani v tomto případě se nedá hovořit o plnohodnotném zoomu, neboť se stále jedná o kamery s fixními ohnisky a veškeré mezihodnoty jsou řešené digitálně. Samsung ale zjevně chystá v této oblasti zásadní změnu.

Galaxy S22 dostane fotoaparát s plynulým zoomem

Podle informátora Ice Universe by mohl chystaný smartphone Samsung Galaxy S22 Ultra přinést zoomovací fotoaparát s pohyblivými čočkami a proměnlivým ohniskem. Mělo by se jednat o periskopickou kameru zabudovanou uvnitř těla telefonu s pohyblivými vnitřními optickými členy; díky tomuto řešení by se z těla telefonu nevysouval žádný objektiv. Snímky pořízené tímto fotoaparátem by měly mít vždy špičkovou kvalitu bez ohledu na zvolenou úroveň přiblížení. Vývoj tohoto fotomodulu má probíhat přímo ve vývojových centrech Samsungu, a to ve spolupráci několika divizí.

zoom

Nutno podotknout, že zoomovací periskopický teleobjektiv s pohyblivou optikou už jsme ve smartphonech viděli několikrát, poprvé jej měl ASUS Zenfone 3 Zoom z roku 2017, naposledy jsme jej viděli u Sony Xperie 1 III. Otázkou je, jaký rozsah přiblížení Samsung u svého teleobjektivu nabídne.

zoom

Zoomovací kamerka ale nemá být jedinou technologickou novinkou Galaxy S22 Ultra, podle Ice Universe se můžeme těšit i na další vychytávky. Jednou z nich má být poddisplejová selfie kamerka, se kterou se ale setkáme už za měsíc v ohebném Galaxy Z Fold 3. Těšit se prý také můžeme na dlouho spekulovaný čipset Exynos doplněný o grafický čip od AMD. Zkrátka, Samsung Galaxy S22 Ultra bude opravdu nadupaný telefon.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. O revolučním fotoaparátu si může nechat Samsung zdát. To by se taky musel zbavit toho zastaralého HM3 čipu, který chce opět použít. Přidá něco málo aby se neřeklo. Konzumu to stačí.

    • Zoom objektiv je něco málo? Zabudovanej v mobilu?
      I ty brepto….
      Nehledě k tomu že ten jejich isocell zas tak starej není, že.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).