Samsung Galaxy S21 Ultra dostává novou aplikaci pro profesionální fotografy

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G nahled

Samsung Galaxy S21 Ultra je jedním z nejlepších fotomobilů loňského roku. Samsung u něj vsází nejen na univerzální sestavu kamer, ale také na působivou práci softwaru a umělé inteligence, s jejichž pomocí lze vytvořit skutečně působivé snímky. Pokud však toužíte po věrných fotografiích, které si posléze doupravíte podle svého, má pro vás Samsung aplikaci Expert RAW.

Expert RAW: foťte jako profesionál

Aplikace Expert RAW je exkluzivní pouze pro smartphone Galaxy S21 Ultra a poskytuje uživateli naprostou svobodu v nastavování jednotlivých parametrů fotoaparátu – nastavit si můžete ISO, rychlost závěrky, HDR, osvětlení, manuální ostření, vyvážení bílé a několik dalších položek včetně náhledu na histogram.

Galaxy S21 Ultra: Expert RAW | Samsung

Aplikace ukládá soubory do 16bitového RAW DNG souboru, což vám dává nekonečné možnosti v postprodukci. Aplikace umí pracovat se všemi snímači telefonu, a pokud máte fotografické cítění, můžete ze svého telefonu „vymáčknout“ mnohem lepší výsledky než s výchozí fotoaplikací. Musíte jen překousnout větší soubory, jejichž velikost hravě přesáhne 20 MB.

Aplikaci Expert RAW lze stáhnout v obchodě Galaxy Store, pokud v něm není dostupná (například z důvodu regionálních omezení), je možné ji nainstalovat „bokem“ stažením APK z tohoto odkazu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku