Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S20 Ultra se 108Mpx fotoaparátem uniká na fotografii

Samsung Galaxy S20 Ultra se 108Mpx fotoaparátem uniká na fotografii

Aktualizováno 5. února

Šest dní před oficiální premiérou modelové řady Galaxy S20 a ohebného véčka Galaxy Z Flip na internet unikly dvě nové fotografie, na kterých je zachycen nejen nejvybavenější a největší model Galaxy S20 Ultra, ale také jeho menší kolega Galaxy S20+.

Galaxy S20 Ultra by měl jako jediný z celé řady nabídnout 108Mpx fotoaparát (s ISOCELL Bright HMX senzorem) a 48Mpx teleobjektiv s 10x optickým a až 100x hybridním přiblížením. Kvůli tomu bude mít na zadní straně poměrně výrazně vystouplý prostor, do kterého budou všechny fotoaparáty umístěny. Počítá se i se 64megapixelovým širokáčem.

Oficiální premiéra proběhne 11. února v San Franciscu, kde nebude chybět ani naše redakce. Ihned po představení se tedy můžete těšit na podrobný videopohled a články s prvními dojmy.

Původní článek – Galaxy S20 využije 64Mpx fotoaparát jinak, než je dnes obvyklé

Už jen dva týdny nás dělí od odhalení nových vlajkových Samsungů. Řada Galaxy S20 bude chtít oslnit schopnostmi fotoaparátů, byť hlavní fotoaparát s rozlišením 108Mpx a periskopickou přibližovací kamerku dostane pouze model S20 Ultra. Základní varianty Galaxy S20 a S20+ budou mít papírově chudší fotovýbavu.

Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra
Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra

Galaxy S20 dostane speciální 64Mpx snímač pro ořez fotografie

Hlavní snímač u Galaxy S20 a S20+ bude mít rozlišení „pouze“ 12 megapixelů, přitom kamerka pro přiblížení scény bude disponovat rozlišením 64 megapixelů. Běžné současné smartphony využívají vysokého rozlišení fotoaparátů k aplikaci filtru Quad Bayer, který sloučí informace ze čtyř sousedních pixelů do jednoho, což vede ke kvalitnějším snímkům, Samsung ale tento snímač využije jiným způsobem.

Informátor Ice Universe tvrdí, že Samsung použije speciální 64Mpx senzor S5KGW2, který bude jednoduše sloužit k digitálnímu „zoomu“ tedy k přibližování scény prostým ořezáváním fotografie. Sekundární funkcí tohoto čipu má být nativní záznam videa v rozlišení 8K. Nad snímačem se má nacházet teleobjektiv s 3× optického přiblížením, společně s digitálním ořezem pak bude možné provést až 30× přiblížení.

Ještě dále pak půjde smartphone Samsung Galaxy S20 Ultra, jehož periskopická kamera má nabídnout 5× optické přiblížení a až 100× „Space Zoom“ zajištěný optikou, ořezem a hrátkami s umělou inteligencí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. To je zase fraška s fotoaparáty ala Samsung.

  • S tímhle mě Samsung dost zklamal a určitě to spoustu lidí zmate. Líbilo se mi, že S7 a S7 Edge byly uvnitř HW totožné, jen jiný design, to samé poté u S8 respektive S8+, už u S9 a S9+ přišel první rozdíl přidáním druhého fotoaparátu, S10e – S10 – S10+ to už úplně rozjebalo a tyhle S20 ještě víc…rozdíly v možnostech fotoaparátu mezi nejlevnější S20 a S20 Ultra budou už moc obrovské, bohužel :(

  • Ono to bude asi také dáno velikostí celého mobilu. Do největšího se nejvíce vleze….osobě bych šel do verze ultra. Je už to sice dost obr, ale dá se to zvládnout. Velký displej je prostě velký displej. Momentálně nudloidní 6,39 palců je největší co jsem kdy měl, ale skousl bych i ještě o kousek větší tělo, kvůli většího displeje a silnější aku. Přidaná hodnota v podobě fotoaparátu by mi teda taky nevadila.

  • Souhlas, je to chyba. Samsung nemá příliš promyšlenou koncepci. Pokud by se tomuto chtěli vyhnout, vydefinovali by základní parametry pro všechny sub-modely tak, aby byli schopni zvládnout kompletní design i u fyzicky nejmenšího, základního. Ale jak všichni dobře víme, Samsung nemá dobře promyšlenou koncepci a často střílí od pasu. Např. tato vynikající recenze míří na komoru ultimátnímu failu jménem Fold: [odkaz]

   Všude jinde jsme se dočetli tuny povrchního balastu, ale tady se jde na dřeň a autor naplno odhalil jak moc je Samsung koncepčně neschopný a jak je celé zařízení postaveno na technologii pro technologii (ohebný displej).

  • Nesmysl. Popsáno mnou výše, ale zopakuji. To co je ve Verzi ULTRA by se do menších modelů prostě nevešlo (nejspíš), resp. by se u ultra plytvalo místem.

  • Nesmysl? Já to přece nijak nerozporuju.

  • Zajímavé, že Applu se vlezou 3 foťáky do 5,8″ modelu, ale samsung nedá 4 do 6,3″. Holt kdo umí umí :)

  • A Apple má 4 foťáky, nebo co? 🤣

  • xzeit: 1) jsi trapný
   2) 4 fotaky se vlezou do 5,8“ jak nic
   3) staci se podivat na rozborku

  • WXYZ: Kdo psal, že se tam vlezou, a nebo nevlezou? Bavíme se o hlavních fotoaparátech (zadní) a ty jsou v iPhonu 11 pro celkem 3. Co se tam vleze, nebo nevleze, o tom můžeme jen polemizovat. Stejně tak jsou 3 ve verzi pro MAX. Samsung bude mít v modelech S20 a S20+ celkem 4 fotoaparáty, budeme-li počítat ToF. Verze S20 ultra by pak měla tedy mít kamer 5. Fakt by mě zajímalo, proč tady někdo tvrdí, že Samsung není schopen dát všechny technologie do všech tří? Asi proto, že S20 ULTRA bude prostě něco EXTRA….a bude to dáno také tou velikostí. Postě to co je v ULTRA se do S20 a S20+ nevleze, proč by ale také mělo?

  • To jsou zase prdy, odkud víš, či vleze nebo nevleze? Je to obyčejný marketing, aby drazší verze nabídla něco navíc.

  • JP23: Že budou Galaxy řady S20 trhák víme všichni. Kor, když tu můžeme číst ubrečené komenty Apple frustrátů, jejichž modla byla tak „schopná“, a nedokázala vyrobit ani bezdrátovou nabíječku. Jinak že je Fold dokonalý nikdo netvrdí. Ale to co prezentuješ je tak trochu podle přísloví „že vrána k vráně sedá“. Chápu, že když je někdo Apple frustrát, musí si hledat stejně ublížené recenze, ale je to takové trochu lhaní do kapsy.

  • Menty: podle toho co pises jsi frustrat ty sam i bez applu :D

  • Mentále, zjevně ti dělá problém pochopit význam slova ‘frustrace’. Nemá mě co frustrovat. Ty mi ale přijdeš frustrovaný s každým dalším komentářem víc a víc, tak s tím proboha něco dělej, fňukáš tady jako malá holka. Pod slovem “trhák” si představuju prodeje iPhonu 11, ne téhle šmudly, které se prodá sotva pár miliónů.

  • JP23: Aje, koukám, že jsem uhodil hřebíček na hlavičku. Ale ani urážkama a kňouráním na pravdě nic nezměníš. Chápu, ČR, samej jadernej inženýr a expert, zatíženej úvěrama kde to jen jde, tady se prostě úspěch nevyplatí, ta tvoje závist je neskutečná. Vulgární iOvce, klasika.

  • Menty: no jako jaderny inzenyr a expert, ktery vsem vnucuje svou pravdu, se tady prezentujes ty. O zatizeni uvery, zavisti a frustraci u tve osoby nelze moc pochybovat, protoze jsi jeden z nejtoxictejsich a negativnich diskuteru.

 2. Tak jako nevypadá to špatně, ale vyjma wide a ultrawide nečekám žádné zázraky. Snad budu příjemně překvapen, už se nemůžu dočkat až půjde Xperie o dům dál.

 3. Bude mít ten širokoúhlý foťák autofokus?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).