Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S20 Ultra se 108Mpx fotoaparátem uniká na fotografii

Samsung Galaxy S20 Ultra se 108Mpx fotoaparátem uniká na fotografii

Aktualizováno 5. února

Šest dní před oficiální premiérou modelové řady Galaxy S20 a ohebného véčka Galaxy Z Flip na internet unikly dvě nové fotografie, na kterých je zachycen nejen nejvybavenější a největší model Galaxy S20 Ultra, ale také jeho menší kolega Galaxy S20+.

Galaxy S20 Ultra by měl jako jediný z celé řady nabídnout 108Mpx fotoaparát (s ISOCELL Bright HMX senzorem) a 48Mpx teleobjektiv s 10x optickým a až 100x hybridním přiblížením. Kvůli tomu bude mít na zadní straně poměrně výrazně vystouplý prostor, do kterého budou všechny fotoaparáty umístěny. Počítá se i se 64megapixelovým širokáčem.

Oficiální premiéra proběhne 11. února v San Franciscu, kde nebude chybět ani naše redakce. Ihned po představení se tedy můžete těšit na podrobný videopohled a články s prvními dojmy.

Původní článek – Galaxy S20 využije 64Mpx fotoaparát jinak, než je dnes obvyklé

Už jen dva týdny nás dělí od odhalení nových vlajkových Samsungů. Řada Galaxy S20 bude chtít oslnit schopnostmi fotoaparátů, byť hlavní fotoaparát s rozlišením 108Mpx a periskopickou přibližovací kamerku dostane pouze model S20 Ultra. Základní varianty Galaxy S20 a S20+ budou mít papírově chudší fotovýbavu.

Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra
Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra

Galaxy S20 dostane speciální 64Mpx snímač pro ořez fotografie

Hlavní snímač u Galaxy S20 a S20+ bude mít rozlišení „pouze“ 12 megapixelů, přitom kamerka pro přiblížení scény bude disponovat rozlišením 64 megapixelů. Běžné současné smartphony využívají vysokého rozlišení fotoaparátů k aplikaci filtru Quad Bayer, který sloučí informace ze čtyř sousedních pixelů do jednoho, což vede ke kvalitnějším snímkům, Samsung ale tento snímač využije jiným způsobem.

Informátor Ice Universe tvrdí, že Samsung použije speciální 64Mpx senzor S5KGW2, který bude jednoduše sloužit k digitálnímu „zoomu“ tedy k přibližování scény prostým ořezáváním fotografie. Sekundární funkcí tohoto čipu má být nativní záznam videa v rozlišení 8K. Nad snímačem se má nacházet teleobjektiv s 3× optického přiblížením, společně s digitálním ořezem pak bude možné provést až 30× přiblížení.

Ještě dále pak půjde smartphone Samsung Galaxy S20 Ultra, jehož periskopická kamera má nabídnout 5× optické přiblížení a až 100× „Space Zoom“ zajištěný optikou, ořezem a hrátkami s umělou inteligencí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments