Samsung Galaxy Player 5.8 představen: Multimediální placka s Androidem

Předchozí spekulace se potvrdily a Samsung dnes představil další generaci multimediálního přehrávače Galaxy Player 5.8 s operačním systémem Android 4.0. Telefonní modul zde nehledejte, tohle zařízení má sloužit především jako kapesní přehrávač videa a dalších multimédií.

  

Na přední straně se nachází 5,8″ displej s qHD rozlišením (540 x 960 px). O výkon se stará dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz, kterému dělá společnost 1 GB RAM. Levnější verze nabídne 32 GB pro uživatelská data, dražší pak 64 GB; prostor bude navíc možné rozšířit prostřednictvím paměťových karet microSD.

 

Připojení na internet zajistí WiFi modul a nezapomnělo se ani na GPS. Vestavěný akumulátor má kapacitu 2 500 mAh. Na těle přehrávače najdeme dvojici stereoreproduktorů, které by měly zajistit kvalitní ovzučení právě při sledování filmů. Celkové rozměry jsou 165,8 x 85,9 x 10,8 mm, hmotnost 221 gramů.

 

Informace o datu uvedení na trh zatím nemáme k dispozici, ale dá se očekávat, že se Galaxy Player nejprve objeví na korejském trhu a následně se dostane i do Evropy. K vidění by měl být také na veletrhu IFA 2012, na který se vypraví také naše redakce, abychom vás mohli informovat o těch nejzajímavějších novinkách. Samsung zde totiž představí hned několik nových zařízení s Androidem a dočkáme se i tabletů s Windows 8, takže se určitě bude na co těšit.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku