Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Note 9 možná přijde se čtečkou prstu v displeji

Samsung Galaxy Note 9 možná přijde se čtečkou prstu v displeji

Čtečka otisku prstu v displeji se již stala realitou díky příchodu telefonu Vivo x20 Plus. Již dříve vznikalo velké množství spekulací o tom, jestli Samsung nebo Apple přijde s tímto unikátním řešením . Vivo je nakonec předběhlo oba, ale model X20 Plus se zatím oficiálně prodává jen v Číně a čeká se tedy na nějaké celosvětově dostupné zařízení.

V prvních informacích dosud nepředstaveného telefonu Samsung Galaxy S9 se objevily spekulace o čtečce v displeji. Jihokorejský výrobce se však rozhodl toto řešení prozatím nepoužít, jelikož ještě nebylo připraveno na plné nasazení. Prvním telefonem této společnosti se čtečkou v displeji by podle patentů mohl být model Galaxy Note 9, jehož příchod lze očekávat na konec léta.

Patent čtečky otisku prstu v displeji

Snímek výše ukazuje zařízení s typicky zaoblenými rohy displeje, které mají Samsung telefony poslední doby. Pokud by Samsung dokázal čtečku skutečně implementovat do displeje a zajistil by pokrytí poptávky, mohla by to být výhoda, na kterou by jeho konkurenti museli rychle a efektivně reagovat. Třeba i Apple přijde s vlastním řešením a vedle FaceID bude uživateli umožněno používat i v displeji ukryté TouchID, které by stále část uživatelů jistě ocenila.

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.

4 komentáře

  1. tomas (neregistrovaný)

    A možno pride s holografickym displayiom. A možno …

  2. Carda (neregistrovaný)

    Na tohle si počkám abych to viděl na vlastní oči.

  3. Carda (neregistrovaný)

    Tak pokud ani Note 9 tak už mě u Samsungu nic nedrží a vezmu první vlajkovou loď která s tím přijde.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel