Samsung Galaxy Note 9 letos zřejmě dorazí dříve než obvykle

Samsung v tomto týdnu zveřejnil působivé finanční výsledky, které zčásti zajistily vlajkové smartphony Galaxy S9 a S9+. Korejský gigant ale rozhodně neusíná na vavřínech a připravuje nového nástupce modelu Galaxy Note8.

Ten se již před nedávnem objevil pod kódovým označením SM-N960U na stránkách podpory Samsungu i v benchmarku GeekBench, což naznačuje, že Samsung mohl letošní premiéru uspíšit. Této domněnce nasvědčuje i fakt, že hned dvě varianty Galaxy Note9 (SM-N9600 a SM-N9608) schválilo čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií (CMIIT). První certifikace pro chystané telefony přitom obvykle přicházejí teprve pár týdnu před slavnostním odhalením.

Galaxy S9+ se stylusem a větším displejem

Samsung patrně spěchá, aby měl se svojí novinkou dostatečný náskok před iPhony, které Apple zřejmě představí tradičně v září. Nepředpokládáme však, že v případě Samsungu dojde k velkému mezigeneračnímu skoku, oproti Galaxy S9+ bude mít Note9 zřejmě pouze větší displej, vyšší kapacitu baterie a vestavěný stylus. To však může fanouškům řady Galaxy Note stačit, neboť díky stylusu tato řada prakticky nemá konkurenci.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku