Samsung má za sebou další skvělé čtvrtletí, zisky překonaly vánoční rekord

Společnost Samsung zveřejnila výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí letošního roku. Byť pro většinu společností platí, že nejsilnější kvartál v kalendářním roce je ten poslední, korejský gigant vykázal rekordní zisk v historii právě mezi 1. letošním lednem a 31. březnem.

Tržby Samsungu v tomto období činily 60,56 bilionů wonů (1,17 bilionů korun), provozní zisk 15,64 bilionů wonů (302 miliard korun) a čistý zisk 11,69 bilionů wonů (226 miliard korun). Čistý zisk tak meziročně narostl o 52 procent, celkově se jedná o čtvrté rekordní čtvrtletí v řadě. Na těchto skvělých číslech se údajně nejvíce podílela divize vyvíjející a produkující paměťové čipy, její provozní zisk činil 11,6 bilionů wonů.

Dařilo se smartphonům, o OLED panely je menší zájem

Samsungu se dařilo i prodávat smartphony, nových vlajkových modelů Galaxy S9 a S9 Plus prodal Samsung více než 8 milionů a mobilní divize vygenerovala provozní zisk 3,8 bilionů wonů, což je o 82 procent více než loni. Paradoxně zájem poklesl o OLED panely, dodávky i poptávka jsou údajně nižší, než bylo očekáváno. Méně se také prodávaly televizory.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *