Samsung má za sebou další skvělé čtvrtletí, zisky překonaly vánoční rekord

Samsung Galaxy S9

Společnost Samsung zveřejnila výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí letošního roku. Byť pro většinu společností platí, že nejsilnější kvartál v kalendářním roce je ten poslední, korejský gigant vykázal rekordní zisk v historii právě mezi 1. letošním lednem a 31. březnem.

Tržby Samsungu v tomto období činily 60,56 bilionů wonů (1,17 bilionů korun), provozní zisk 15,64 bilionů wonů (302 miliard korun) a čistý zisk 11,69 bilionů wonů (226 miliard korun). Čistý zisk tak meziročně narostl o 52 procent, celkově se jedná o čtvrté rekordní čtvrtletí v řadě. Na těchto skvělých číslech se údajně nejvíce podílela divize vyvíjející a produkující paměťové čipy, její provozní zisk činil 11,6 bilionů wonů.

Dařilo se smartphonům, o OLED panely je menší zájem

Samsungu se dařilo i prodávat smartphony, nových vlajkových modelů Galaxy S9 a S9 Plus prodal Samsung více než 8 milionů a mobilní divize vygenerovala provozní zisk 3,8 bilionů wonů, což je o 82 procent více než loni. Paradoxně zájem poklesl o OLED panely, dodávky i poptávka jsou údajně nižší, než bylo očekáváno. Méně se také prodávaly televizory.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku