Samsung Galaxy F na fanouškovském videu: bude první ohebný telefon vypadat takto?

Samsung v minulém týdnu poodhalil svůj budoucí smartphone s ohebným displejem, avšak kvůli poměrně masivnímu krytu jsme zatím neviděli zařízení v celé jeho kráse. Korejský gigant pouze potřeboval ukázat vývojářům, s jakou koncepcí mají počítat a pomalu na ni připravovat své aplikace. Vzhled telefonu je tak zatím velkou neznámou, možnou podobu nyní nastiňuje YouTube kanál Concept Creator.

Tenký tablet nebo buclatý smartphone

Koncept počítá s tím, že Galaxy F bude vypadat prakticky stejně jako dva smartphony propojené ohebným kloubem. Vnitřní ohebná obrazovka má dostat sympaticky tenké okolní rámečky, avšak přehnutí nemá být tak snadné jako u listu papíru – bude zapotřebí dodržet nutný rádius zahnutí, což výrazně zvýší tloušťku zařízení v zavřeném stavu.

Tohle jsou klíčové parametry displeje pro připravovaný ohebný smartphone

Nutno podotknout, že finální podobu možná nemá vymyšlenou ani sám Samsung, podle posledních zpráv vybírá jeden ze zhruba pěti prototypů. Na samotném konceptu se ale zřejmě již nic měnit nebude. Galaxy F by měl dorazit na trh v březnu příštího roku, Samsung chce údajně vyrobit milion kusů, na nichž bude vyhodnocovat spotřebitelskou (a hlavně komerční) úspěšnost do budoucna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *