Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A82 se chystá do světa, půjde o nejvybavenější „áčko“

Samsung Galaxy A82 se chystá do světa, půjde o nejvybavenější „áčko“

Samsung v domovské Koreji před nedávnem představil telefon s názvem Galaxy Quantum 2. Smartphone jako takový je určen výhradně pro tamní trh, nicméně nové spekulace ukazují na to, že by korejská novinka mohla změnit kabátek a dostat se také na mezinárodní trh. Kódové označení je totiž SM-A826S, což naznačuje příslušnost k řadě Galaxy A, konkrétně k modelu s názvem Galaxy A82, jenž v portfoliu chybí.

Samsung galaxy quantum 2
Samsung Galaxy Quantum 2

Samsungu unikla na internet krátká propagační smyčka, která se velmi často objevuje v obchodech. V ní se sice nic zajímavého o telefonu nedozvíme, nicméně grafickým zpracováním odpovídá aktuální marketingové komunikaci řady A, přičemž nezapomíná do videa umístit také název telefonu Samsung Galaxy A82 5G.

Samsung Galaxy A52 5G A72 2
Novinka doplní aktuální telefony řady Galaxy A

Specifikace se pravděpodobně nebudou příliš lišit od korejské varianty. AMOLED displej má velikost 6,7″, rozlišení 1440p a 120Hz obnovovací frekvenci, 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti s možností rozšíření o microSD karty. Procesor je sice starší, ale stále výkonný Snapdragon 855+, který doplňuje 4500mAh baterie a trojice fotoaparátů s rozlišením 64, 12 a 5 Mpx.

Cenou by spekulovaný Samsung Galaxy A82 5G měl zamířit do segmentu 500–600 dolarů (cca 10 700–12 800 korun), čímž by měl přemostit díru mezi dostupnější řadou A a vybavenější řadou S, která by se rovněž měla dočkat příchodu Samsungu Galaxy S21 FE. O tom, jestli se nejvybavenější Samsung střední třídy dostane také na náš trh, prozatím nemáme informace.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).