Samsung Galaxy A53 odhalil klíčové parametry, známe i výkon čipsetu

samsung galaxy a53 1

Korejský gigant Samsung má ve střední třídě rozhodně co nabídnout. Jeho model Galaxy A52s patří ve své cenové kategorii mezi to nejlepší, což ovšem neznamená, že v Soulu nemyslí na budoucnost. V benchmarku Geekbench se objevil tajemný smartphone s kódovým označením SM-A536U, který by mohl být jeho nástupce s názvem Samsung Galaxy A53 5G.

samsung galaxy a53 2
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy A53 5G

Benchmark odhalil přítomnost osmijádrového čipsetu Exynos 1200 (známého pod kódovým označením s5e8825), který má dvě výkonná jádra taktovaná na 2,4 GHz a zbývající na 2 GHz.

samsung galaxy a53 benchmark
Výsledek benchmarku Geekbench 5

Chybět nebude ani grafika Mali-G68, 6 GB RAM či operační systém Android 12. Výsledek benchmarku je poté 690 bodů na jednom jádru a 1846 bodů na více jádrech.

Samsung Galaxy A53 5G bude důstojným nástupcem

Z dřívějších úniků také víme o AMOLED displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz, podpoře sítí 5. generace a čtveřici fotoaparátů na zadní straně, z nichž ten hlavní dostane rozlišení 64 Mpx. S čím se naopak budeme muset pravděpodobně rozloučit, je 3,5mm audio konektor. Předpokládá se, že Samsung Galaxy A53 5G bude představen okolo března příštího roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku