Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy A42 5G: vstupenka do světa nejrychlejších mobilních sítí

Samsung Galaxy A42 5G: vstupenka do světa nejrychlejších mobilních sítí

Samsung včera uspořádal digitální tiskovou konferenci Life Unstoppable, na které představil spoustu zařízení ze všech možných odvětví – projektory, lednice, pračky, sušičky apod. Pro nás jsou zajímavé především mobilní hračky, mezi kterými se nachází i jeden smartphone – Samsung Galaxy A42 5G.

Samsung Galaxy A42 5G: velký displej, čtyři foťáky a podpora 5G

Jak název napovídá, představená novinka disponuje 5G konektivitou a vzhledem ke svému zařazení do rodiny A4x bude pravděpodobně nejlevnějším telefonem v portfoliu výrobce s touto schopností. Bohužel cenu Samsung zatím neoznámil, patrně proto, že telefon bude dostupný až v závěru letošního roku. Z tohoto důvodu ani neznáme kompletní specifikaci.

Galaxy A42 5G dostane do vínku velký 6,6“ Super AMOLED displej s výřezem pro selfie kamerku. V displeji bude zřejmě zabudována i čtečka otisků prstů, neboť na zádech se nenachází a na pravé straně telefonu je vidět klasické zamykací tlačítko. Na originálních zádech ve čtyřech odstínech šedi najdeme fotomodul se čtyřmi čočkami, dá se však předpokládat levnější konfigurace – základní snímač, širokoúhlý objektiv, hloubková a makro kamera. Posledním známým údajem je přítomnost tradičního sluchátkového jacku na spodní straně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments