TOPlist

Samsung Flex Hybrid má neskutečnou konstrukci. Kombinuje ohebný i rolovací displej

Samsung Galaxy Z Fold 4 recenze
  • Samsung prý chystá skládací tablet s ohebným a rolovacím displejem
  • V plně rozloženém stavu má mít úhlopříčku 12,4″

Ve světě ohebných zařízení je zatím neochvějnou jedničkou Samsung, který má na trhu již čtvrtou generaci smartphonů Galaxy Z Fold a Z Flip. Korejský výrobce se zatím vyhýbá rolovacím displejům, ovšem nepochybně přemýšlí i o této koncepci. Podle informátora Ice Universe chce Samsung dokonce obě tyto technologie propojit do jedné a vytvořit tak zajímavé hybridní zařízení.

Samsung 2

Koncept, který Ice Universe ukázal na obrázcích, má podobný tvar jako Galaxy Fold – jedná se o zařízení ve tvaru knížky, které uvnitř ukrývá ohebný displej. Vnitřní zobrazovač má mít v tomto případě úhlopříčku 10,5″ na poměru stran 4:3. Ten není příliš vhodný například pro sledování videí, a proto do hry vstupuje druhá technologie – pravá část displeje je rolovatelná, přičemž po jejím vytažení se poměr stran změní na 16:10 a úhlopříčka naroste na tabletových 12,4″.

Samsung 1

Ice Universe neuvádí, jak k obrázkům a doprovodným informacím přišel. Nevíme tak, zda se jedná o uniklé, oficiální, anebo zcela smyšlené materiály. Napovědět by mohl blížící se veletrh CES, kde by korejská firma mohla demonstrovat technologie budoucnosti.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku