TOPlist

Samsung dnes oficiálně představil nový komunikátor Omnia Pro (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Už za několik málo hodin skončí na stránce SamsungUnpacked.com odpočítávání a dočkáme se představení nového modelu. Kandidátů na odhalení je hned několik, ale nejvíce se spekuluje o modelech Louvre (který se možná bude jmenovat Omnia Pro), a pak také o modelu Omnia2, který jsme si podrobně představili v předchozím článku. Na internet se dostalo několik oficiálních obrázků Louvru a další upřesnění technické specifikace. Louvre se rozhodně bude snažit zaútočit na konkurenční Touch Pro2 a Xperii, a zatím k tomu má dobře našlápnuto.

Samsung Louvre (Omnia Pro) by se měl na evropský trh dostat v průběhu srpna tohoto roku, v základu se systémem Windows Mobile 6.1, nicméně na přelomu září/října se dočkáme bezplatného upgrade na Windows Mobile 6.5. Další zajímavostí je 800 MHz procesor (ARM1176) s grafickým akcelerátorem. Telefonní modul bude podporovat klasické GSM sítě i UMTS/HSDPA/HSUPA. Chybět nebudou ani bezdrátové moduly Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0 (včetně A2DP a EDR). Díky přítomnému GPS modulu (aGPS) bude možné využívat GPS navigaci a dočkáme se rovněž FM rádia.

---
Samsung Louvre (Omnia Pro, B7610) na oficiálních renderovaných obrázcích

Dotykový AMOLED displej nabídne úhlopříčku 3,5″ a WVGA rozlišení (480×800px). Z uniklých obrázků je patrné, že nebude chybět ani světlocitlivý senzor, VGA kamerka pro videohovory a snad se dočkáme i proximity senzoru, který bude vypínat displej v případě, že telefon během hovoru přiblížíte k uchu. Pod displejem je umístěna trojice tlačítek, dpad nebo malý touchpad bohužel chybí. Na zadní straně najdeme 5 MPx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou. Výbavu završuje 3,5 mm výstup na sluchátka, 2 GB vnitřní paměti FlashROM, 135 MB RAM, podpora microSDHC karet, TV-Out výstup a 1500 mAh Li-Ion baterie.

-

Hardwarová klávesnice je rozdělena do čtyř řad, numerické znaky bohužel nemají vlastní tlačítka, ale bude je nutné vyvolávat jako sekundární symboly přes klávesu Sym v levém dolním rohu. Napravo nechybějí kurzorové klávesy a výrobce nezapomněl ani na tlačítko Ok.

-

Samsung Louvre bude rozhodně silným soupeřem pro ostatní zařízení, hardwarová konfigurace není vůbec špatná a po stránce designu jde dle mého názoru také o velmi povedený kousek. Jsem zvědavý, za jakou cenu se bude prodávat a jaké další zajímavosti pro nás výrobce představí; to jsou ale v tuto chvíli informace, které vědí pouze v Samsungu.

-

Zdroje: the::unwired, GSMArena

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku