Samsung chystá výroční Galaxy S10: dostane 6 fotoaparátů a podporu 5G

Počátkem příštího roku bychom se od Samsungu měli dočkat smršti nových smartphonů. V únoru můžeme očekávat hned tři varianty modelu Galaxy S10, o měsíc později by pak měl dorazit ohebný telefon „Galaxy F“ společně se speciální výroční edicí Galaxy S10 s podporou sítí 5G.

Galaxy S10 bude hrát všemi barvami. 5G verze dorazí později společně s ohebným telefonem

Podpora 5G přitom nemá být jedinou výsadou výroční edice Galaxy S10, telefon s kódovým označením Beyond X má dostat do výbavy hned šestici fotoaparátů – dva vpředu a čtyři vzadu. Dá se předpokládat, že se bude jednat o ještě kvalitnější snímače, než má nedávno představený model Galaxy A9. Chystaná novinka má být také v rodině Galaxy S10 největší, úhlopříčka displeje bude údajně dosahovat 6,7 palců.

Neúspěch Galaxy S10 může ohrozit místo vedoucího mobilní divize

Samsung si s řadou Galaxy S10 nepřipouští nic jiného než úspěch, letošní vlajkové modely se neprodávaly podle předpokladů a ke korejskému gigantu se rychle začíná přibližovat Huawei. Samsung se podle informací zevnitř potýká se zvýšenou negativní kritikou uživatelů, přestává být pružný v zavádění inovací, a co hůř, ztrácí důležité pozice na některých trzích.

Například v Indii byl ještě před nedávnem jedničkou na trhu, nechal se však předběhnout firmou Xiaomi. V Číně dokonce klesl podíl Samsungu pod 1 procento. Podle deníku Korea Herald je židle pod vedoucím mobilní divize DJ Kohem nahnutá, a případný neúspěch řady Galaxy S10 by jej mohl z křesla sesadit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Jaroslav Ševčík (neregistrovaný)

    Co je to fotoparát ??

  2. Jaroslav Ševčík (neregistrovaný)

    Co je to fotoparát ? Pisatel chtěl možná napsat fotoAparát , jen mu to A trošku ,,ufrnklo“. To je tak,když si po sobě někdo nepřečte co zplodil za paskvil.

  3. Janek (neregistrovaný)

    Na mnoha portálech webů se skloňuje: Samsung v krizi, propadá se, pod šéfem se káci stolička a pod. Pro neznalé: zisk mobilni divize je cca 3% z celkoveho zisku firmy, pro Samsung nebude žádný problém mobilní divizi zlikvidovat. Na druhou stranu, proč by to dělal, když mobilní divize představuje velice úspěšný marketing pro ostatní výrobky firmy. V případě zániku této divize bude muset stejně vložit finanční prostředky do reklamy a možná to budou mnohem větší částky než jsou ty současné. To jak to vyhodnotí experti firmy bude rozhodující, já se však obávám poklonu od tradice v disajnu mobilů a výkonu a pak již to moje značka nebude. Naštěstí existuje řada dalších výrobců a je možné si vybrat z nabídky.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *