Domů » Bleskovky » Samsung chystá vlastní turbo pro mobilní GPU. Bude se jmenovat Neuro Game Booster

Samsung chystá vlastní turbo pro mobilní GPU. Bude se jmenovat Neuro Game Booster

Smartphony Huawei a Honor se pyšní funkcí GPU Turbo, která umí ve vybraných podporovaných hrách navýšit účinnost grafického čipu a snížit jeho spotřebu. Podobnou technologii zřejmě dostanou i budoucí smartphony Samsung.

Korejský gigant si u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) nechal zaregistrovat ochrannou známku na produkt nazvaný Neuro Game Booster. Má se jednat o software pro smartphony týkající se hraní her a umělé inteligence. Samsung tak patrně bude k optimalizaci výkonu grafického čipu ve hrách využívat nový neurální koprocesor integrovaný v čipsetu Exynos 9820, který bude pohánět nové smartphony řady Galaxy S10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Jestli to bude uplne k ho*nu jako u Huawei, tak dobra prace :-D

  • Samsung fakt není nějaký Huawei. Totálně nesrovnatelné..

  • Jakykoliv boost s temito procesory je k nicemu. Neni to kde vyuzit.

  • Kazdy nepouziva telefon jen sms a volani, a je to kde vyuzit, to, ze ty to nevyuzijes, neznamena, ze ne ostatni.

  • Hry – nepotrebne
   Prace s videem – je zapotrebi RAM
   Dalsi narocnejsi cinnosti to v dnesni dobe nikterak nevyuziji. Az budes rozumet tomu jak pracuji streva telefonu, tak me muzes poucit, ale jako u kazdeho tve prispevku se dozvime nic konkretniho.

  • htcjirka: „Kazdy nepouziva telefon jen sms a volani, a je to kde vyuzit, to, ze ty to nevyuzijes, neznamena, ze ne ostatni.“
   Rika uzivatel Lumie :DDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).