Domů » Bleskovky » Samsung chystá novou generaci Galaxy Watch. Dočkáme se příští měsíc?

Samsung chystá novou generaci Galaxy Watch. Dočkáme se příští měsíc?

Je to už více než rok, co světlo světa spatřily chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Mnohými je právě tento model opěvován za odlišný přístup k hodinkám tohoto typu, a to především kvůli fyzicky otočné lunetě. Ta sloužila k pohybu v prostředí a mnohé uspokojila také cvaknutím při přechodu a pocitu kvalitního zpracování. Nyní, na začátku roku 2020, se na internet dostaly zvěsti, že Samsung chystá nového nástupce s fyzickou lunetou.

Otočná luneta je jednou z předností a možností odlišení těchto chytrých hodinek

Tip: Recenze Samsung Galaxy Watch: vydařená evoluce chytrých hodinek

V průběhu minulého roku jsme se od jihokorejského výrobce dočkali jiných chytrých hodinek. Oblíbený model Galaxy Watch Active 2 otočnou lunetu velmi povedeně simuloval. Chystaný kousek s kódovým označením SM-R840 by se na pultech obchodů mohl objevit jako Galaxy Watch 2.

Samsung Galaxy Watch Active 2 09
Hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 mají digitální lunetu

V případě, že se bude skutečně jednat o plnohodnotného nástupce ikonického modelu s otočnou lunetou, měly by nabízet kapacitu baterie 330 mAh. To jsou velmi strohé informace, ale jako nejpravděpodobnější termín pro představení se zatím jeví přelom léta a podzimu. To většinou Samsung představuje řadu Galaxy Note a je tedy možné, že si na pokračovatele do té doby budeme muset nechat zajít chuť. Nebo nás 11. února v San Franciscu po boku řady Galaxy S20 a ohebného Galaxy Z Flip Samsung překvapí novými hodinkami.

Samsung Galaxy Watch: recenze

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

18 komentářů

 1. Osobně si nemyslím, že Samsung zmenší baterii na 330 mAh, když Galaxy Watch má něco přes 400 mAh.
  Měl jsem za to, že Galaxy Watch byly představeny se smartfony S10/10 Plus, tj.na jaře nebo se mýlím?
  Osobně se mi líbí Galaxy Watch mnohem více než Active 2.
  Stále o nich přemýšlím, jen se bojím tak málo aplikací v OS Tizen(WhatsApp apod.)

  • Já je kupoval v říjnu 2018, takže už jsou nějaký pátek na trhu. Luneta je sice hezká věc, ale nakonec mi přestala vyhovovat. Spolu s tragickou výdrží tedy (42mm verze). Whatsup i maily na Tizenu chodí, toho bych se ale nebál. Každopádně kdybych chtěl znovu zbytečně vyhodit peníze za hodinky od Samsungu tak bych zvolil ty Active 2.

  • U Active 2 je baterka ještě tragičtější.

  • Ty jsem také zvažoval, takže je dobře, že jsem nakonec sáhl po Amazefitu. O tom týdnu výdrže se zapnutým AOD se může Samsungu jenom zdát. Ale vše má něco pro a proti.

 2. Dle informací od zaměstnanců Samsungu říkali, že nové hodinky se v únoru představovat nebudou. Představení se očekává ve 3Q.

 3. Mám Galaxy watch 46 mm , baterie je na těchto hodinkách super (472mAh ), čím novější hodinky tím menší baterie , takže zatím zůstanu u GW

 4. Tohle jsou fakt nejlepší smarthodinky, vydrží, vypadají skvěle a ovládání lunetou nemá konkurenci.

  • Až na chudobu důležitých aplikací u OS Tizen.

  • A co bys tam všechno chtěl ? Já je teda mám teprve dva tejdny tak na to třeba přijdu časem. Ale jen tak pro inspiraci…

  • Na tohle ti nikdo neodpoví. Každý jen brečí, ze nejsou aplikace ale mlčí když se zeptas konkrétně. Je tam všechno co je potřeba..

  • Přesně tak. Vše co normální člověk potřebuje dostupné je a k tomu miliony ciferníků.

  • Záleží co očekáváš. Veškeré notifikace chodí a to jak maily, tak i kalendář Google. Odepsat na watsapp můžu, ale pohodlné to není. Vlastně nic víc nepotřebuji. Za volantem vyřídím hovor. Vydrž 3 dny je celkem ok. Na nějakou větší prác, psaní jsou hodinky nevhodné.

  • Jediný co mi chybí je Samsung Pay, ale to není chyba Tizenu.

  • S tou vydrží to je tragédie. Přešel jsem z Huawei GT2 a to bylo úplně jiné kafé.

  • Huawei nejsou chytré hodinky , co jsi čekal , u GW si zapni úsporu a vydrží 40 dní , já nabíjím jednou za cca 4 dny .

  • Huawei nejsou chytré hodinky!!! , co jsi čekal , u GW si zapni úsporu a vydrží 40 dní , já nabíjím jednou za cca 4 dny , mám zapnuté měření tepu po 10 min. . U Samsungu máš 100% notifikace a vše funkční , nemluvím o odolnosti hodinek, které v mém případě dostaly několik ran , a pořád jako nové . Vylepšit se dá vše , ale Samsung GW je nejdál. Aplikace mě osobně nechybí , co potřebuji mám . Ani hodinky přehrání např. YouTube , ale kdo by to používal .

 5. Mám watch active 2 a nemůžu si stěžovat. Po updatu zlepšení v oblasti notifikací. Nabíjím jednou za 3 dny. Je pravda, že výdrž je asi jediným negativem, ale dost podstatným. Když s něma poslouchám hudbu, baterka jde dost rychle dolů.

 6. A jak je to s vydrží se zapnutou Wi-Fi?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).