Domů » Bleskovky » Samsung bude výhradním dodavatelem čipů pro zařízení Apple včetně hodinek Watch

Samsung bude výhradním dodavatelem čipů pro zařízení Apple včetně hodinek Watch

Produkci čipů A8 pro Apple v letošním roce pokryla společnost TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, Limited), od roku 2016 se však má podle zdrojů Korean Times vrátit na post výhradního dodavatele čipů pro Apple Samsung. Oba konkurenti údajně uzavřeli dohodu, na základě které má Samsung pokrýt 80 % produkce čipů vyrobených 14nm procesem, zbytek pak má připadnout na vrub TSMC.

  

Server Business Korea navíc uvádí, že Samsung rovněž pokryje produkci čipů do hodinek Apple Watch. Čipset má nést označení Apple S1 a díky modernějšímu 14nm výrobnímu procesu má přinést především malé rozměry a větší energetickou úsporu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Kazdy samsung odkopol, nadava nan, fanuskovia opustaju

  A najvacsi nepriatel v ich ociach , podava pomocnu ruku

  • Jan (neregistrovaný)

   No jiste Apple bude odebirat cipy proto aby Samsungu pomohl ze sracek :D

  • zune85: myslis toho nepritele, ktery od nej nakupuje procesory, pameti a displeje uz dlouha leta?

   Mam za to, ze to „nepratelstvi“ si maluji jen fanousci jedne ci druhe strany. Ve skutecnosti je to pro obe strany super obchod…

 2. Jirka.S (neregistrovaný)

  Stejně je to na hlavu, vyrábí se v Číně čipy od samsungu z Korei vyráběné v Číně. Tak co je na Applu amerického, myšlenka, nápad a systém. Líbí se mi myšlenka LG, ty si chtějí do budoucna dělat vše sami. Tohle musí opravdu silné fanoušky Applu hodně tlačit v žaludku :-D

  • Pepaa (neregistrovaný)

   No logicky asi to že tam ta firma sídlí, o Samsungu taky řekneš že je to korejská firma a svoje věci vyrábí všude možně ;)

  • Pepaa (neregistrovaný)

   PS: A co dneska není vyrobený v číně že, htc, xperia všechno je asie, tak je asi fuk…

 3. Rich (neregistrovaný)

  Baví mě názor lidí „všechno je z činy a tím pádem je to všechno stejné“. Asi nepřemýšlíte, že tyto čínské, nebo korejské firmy musí dodržovat technologické postupy a materiály těch značek, které si u nich objednají výrobu. Apple jenom využívá Samsung, protože má velké výrobní kapacity. A kvalitativně je na tom apple lépe než nějaké činské a korejské firmy u kterých se neví jak se vůbec vyslovujou. I když to vyrábí Samsung pořád je to kvalita Apple a ne Samsung, protože Sam to musí vyrábět tak jak to Apple chce.

  • Rich. z toho tvojho „všechno je z činy“ vypadlo slovíčko vyrába. V praxi máš pravdu. Dodržujú sa štandardy. Ale tu je kameňom úrazu to, že všetko sa VYRÁBA v Číne. V tom úsloví nepadlo ani slovo o kvalite, ale o tom, že sa vyrába. To znamená, že všetky svetoznáme značky sú na tom rovnako pretože na západe je výroba v tomto segmente minimálna.

  • RICH: Je jasné, že to a to je Sony či Samsung atd., i když si to nechá vyrobit v Číně, protože to je jen levná pracovní síla, ale to podstatné, ten know-how dodá zadavatel, firma. Jenže v tomto případě si nejsem jistý, jestli to je appplovský čip, kdy Apple dodá know-how a levní Číňané to vyrobí – zdá se mi, že to je naopak samsungovský čip, jeho technologie, jeho postup výroby, který Číňané levně vyrobí a pak se to dodá Applu. Pak na tom sice budou mít své applovské označení, ale zdá se mi, že kdyby to bylo podle pokynů a technologie Applu, že to mohli rovnou zadat těm Číňanům, že proto je toto samsungovská technologie (vyrobená v Č.) a dodaná Applu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).