Sledujte nás na YouTube

Sammy Rainbow: Neoficiální ROM pro Samsung Omnia 7

Uživatelé Samsungu Omnia 7 se mohou radovat; na Xda-developers se po měsících čekání konečně objevil nástroj, který umožňuje flashovat neoficiální verze ROM. Nástroj Sammy Rainbow nainstaluje do telefonu vlastní bootloader (MAGLDR), za kterým stojí legendární skupina DFT. Jakmile do zařízení naflashujete upravený bootloader, můžete skrze utilitu DFT Windows Phone Installer nahrávat vlastní ROM (jednu z prvních můžete stahovat odsud).

-

Instalace vlastního bootloaderu není nikterak složitá, stačí mít v Omnii 7 nahranou oficiální verzi ROM a pak už jen spustit utilitu. Po zavedelní MAGLDR do telefonu už vám nic nebrání v tom, abyste přes výše zmíněný nástroj od DFT nahrávali neoficiální verze ROM.

-

Projekt Sammy Rainbow v současné době podporuje pouze telefony od Samsungu první generace (Omnia 7 a Focus), Omnia W podporována není. Mějte na paměti, že se jedná o neoficiální zásah do telefonu, kterým přicházíte o záruku a při neopatrné manipulaci může dojít i k poškození zařízení. Autoři aplikace ani server SmartMania.cz nenesou zodpovědnou za případné škody – vše provádíte na vlastní riziko.

Pokud Sammy Rainbow vyzkoušíte, napište nám do komentářů, zda jste uspěli. Diskuzi k této utilitě najdete také v našem fóru.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. JiriMachacek (neregistrovaný)

    Toto bude mít smysl až bude beta další verze WP a nebo pro ty co nemají odemčený telefon. Docela pochybuji, že Omnia 7 bude něco jako HD2…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *