S Xiaomi Mi Band 6 můžete konečně platit v ČR. Máme přehled podporovaných bank

Xiaomi Mi Band 6 recenze

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 6 patří mezi to nejlepší ve své kategorii. Čínská společnost dokázala umně skloubit kvalitní měření, elegantní design a sympatickou cenu, což je kombinace, na kterou zákazníci slyší. V domovské Číně už delší dobu nabízí také placení skrze NFC, nicméně v našich končinách jsme si na tuto funkci museli nechat zajít chuť. To se ale dnešním dnem mění.

Xiaomi Mi Band 6 04 1
S Xiaomi Mi Band 6 ve verzi s NFC můžete v Česku konečně platit

Xiaomi totiž na náš trh přináší novou verzi náramku Mi Band 6 s podporou NFC a možností uložení tokenizované platební karty do smartphonu, který díky tomu bude možné využít také pro bezkontaktní platby. Čínský gigant na tomto projektu spolupracuje se společností Mastercard, která bezkontaktní platby zprostředkovává – majitelé karet VISA mají bohužel smůlu.

V Česku již k platbě nákupu využívá 27 procent uživatelů svůj mobilní telefon a lidé si velmi oblíbili i platby pomocí hodinek a dalších nositelných zařízení.

Jsem velmi rád, že naši fanoušci mohou ode dneška běžně platit v obchodech i pomocí jejich oblíbeného sportovního náramku Xiaomi Mi Smart Band, který v nové verzi přichází s NFC. Jako aktivní sportovec vím, jak je tato funkce důležitá. Mohu si jít v klidu zaběhat a nemusím řešit, kam uložím kartu nebo peníze. Uživatelské pohodlí, přidávání nových služeb a neustálé vylepšování těch stávajících patří ke stěžejním bodům filozofie společnosti Xiaomi,“ vysvětluje Guojun Gao, ředitel české pobočky Xiaomi.

Podporované banky

První banka, která bude platbu tímto chytrým náramkem podporovat, je ČSOB. Během dalších týdnů přibude i podpora mBank a postupně by měly následovat i další banky. Na začátek není seznam příliš široký, naštěstí se však Xiaomi domluvilo i se službou Curve, do které si můžete nahrát libovolnou platební kartu.

Xiaomi Band card NFC
Xiaomi Mi Band 6 NFC na oficiálním snímku

Platba s náramkem je velmi jednoduchá. Po vložení detailů z karty Mastercard do aplikace Xiaomi Wear se odpovídající token uloží do zařízení. Další postup je již stejný jako při platbě mobilním telefonem nebo hodinkami.

Uživatel Xiaomi Mi Band 6 NFC musí vybrat kartu uloženou v náramku a vložit PIN kód nastavený v aplikaci před první platbou. Toto odemknutí umožňuje snadné a rychlé platby s náramkem na zápěstí po dobu 24 hodin nebo do sejmutí z ruky, poté je nutné PIN kód zadat znovu. Platba se provede přiložením zápěstí k bezkontaktnímu terminálu. Funkce inteligentní autentizace zabraňuje nechtěným platbám tím, že vyžaduje, aby uživatel přejížděl z jedné strany obrazovky náramku na druhou. Poté je zařízení aktivováno a transakci je možné provést.

Doporučená koncová cena náramku Xiaomi Mi Band 6 NFC byla stanovena na 1 299 Kč včetně DPH.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku