TOPlist

S příštími iPady přijde nová generace Apple Pencil. Přinese nový způsob ovládání

Apple Pencil
  • Apple příští měsíc představí čtyři nové iPady
  • Společně s nimi bychom se měli dočkat nové generace stylusu Apple Pencil
  • Kód iPadOS odhaluje nový způsob ovládání, který chystaná tužka přinese

Apple loni vůbec poprvé od roku 2010 nepředstavil žádný nový iPad, což znamená jediné – letošní rok bude na jablečné tablety velmi bohatý. Očekává se, že ještě letos na jaře firma z Cupertina uvede na trh nové generace modelů iPad Pro a iPad Air, později v tomto roce by pak měla oživit základní iPad a kompaktní iPad Mini. Blížící se premiéru vrcholných tabletů naznačuje i poslední testovací verze systému iPadOS 17.5, která prozrazuje i jednu překvapivou novinku.

Čtyři nové iPady

Testovací verze systému iPadOS 17.5 potvrzuje, že se máme připravit na brzký příchod čtyř iPadů. Nesou interní označení iPad16,3, iPad16,4, iPad16,5 a iPad16,6, do obchodů ale půjdou jako:

  • iPad Pro v úhlopříčkách 11 a 12,9″
  • iPad Air v úhlopříčkách 10,9 a 12,9″.

U iPadů Pro se podle posledních spekulací dočkáme nasazení OLED obrazovek a nových procesorů generace M3, u iPadů Air má být hlavní novinkou 12,9″ model – dosud totiž Apple nabízel pouze 10,9″ variantu.

Apple Pencil reagující na mačkání

Testovací verze systému iPadOS 17.5 také prozradila jedno chystané překvapení. Tušili jsme, že Apple společně s novými iPady představí novou generaci stylusu Apple Pencil, ovšem nevěděli jsme, jaké novinky chystaná tužka přinese. V kódu firmwaru byly nalezena zmínka o podpoře nového způsobu ovládání, konkrétně řetězce „LongSqueeze“ a „DoubleSqueeze“.

Stylus Apple Pencil kreslící na iPadu

Chystaný stylus tak pravděpodobně bude reagovat na několik druhů stisku přímo v místě držení, pro což se nepochybně najde řada způsobů využití, například přepínání štětců nebo barev v grafických aplikacích. V souvislosti s novou generací Apple Pencil se rovněž spekuluje o podpoře funkce Find My a o možné spolupráci s náhlavní soupravou Vision Pro.

Premiéra už příští měsíc

Původně se spekulovalo, že Apple nové iPady představí v březnu, aktuálně je velmi silně skloňovaný termín v druhém květnovém týdnu.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku