Domů » Bleskovky » S novým nástrojem Applu můžete snadno přenést média z iCloudu na Google Fotky

S novým nástrojem Applu můžete snadno přenést média z iCloudu na Google Fotky

Změna mobilního ekosystému není vůbec jednoduchá záležitost. Přesuny mezi platformami se sice čím dál tím více zjednodušují, pořád ale narazíte na spoustu bariér, které vás od takového kroku mají odradit. Apple se proto rozhodl učinit překvapivý krok, který zjednoduší přesun do konkurenčního ekosystému od Googlu. Změna přitom postihne jednu z nejdůležitějších oblastí – fotografie.

Apple Fotky

Na stránce privacy.apple.com můžete přesunout všechny své fotografie ze zálohy na iCloudu rovnou do Fotek Google. Pro přenos je pochopitelně potřeba mít na Googlu dostatek místa a aktivováno dvoufázové ověřování. Přenos fotek poté trvá od tří do sedmi dnů, aby si Apple ověřil, že jste tento přesun iniciovali skutečně vy.

Nepřehlédněte – Souboj fotoalb: je lepší Google, nebo Apple?

Fotky po přenosu zůstanou ve svých albech, videa ale nikoli. Nepočítejte také s přesunem chytrých alb a živých fotografií. U fotek se také během přenosu mohou ztratit metadata a RAW snímky se nemusejí přenést vůbec.

Fotky Google

Služba je aktuálně dostupná v Evropské unii, Austrálii, Kanadě, Islandu, Lichtenštejnsku, Norsku, Švýcarsku, Velké Británii, Spojených státech a na Novém Zélandu. Doufejme, že do budoucna bude takovýchto zjednodušení migrace přibývat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. Google photos je skvely na automatickou zalohu, ale s blizici se zmenou neomezeneho nahravani by me zajimalo, jestli je moznost tehle migrace i opacne? Tj. z G. Photos na iCloud?

 2. Osobně moc nechápu, kdo zálohuje fotky na cloud, ale tak každýho věc asi.

 3. Doufam ze nikdo neni tak tupy aby presel z iCloudu na Google Fotky

 4. Znám spousty lidí, kteří používají icloud, ale nikoho, kdo by používal Fotky, icloud je o několik levelu jinde.

  • V čem je icloud jinde? Mě přijde naprosto příšernej teda.

  • Přesně tak, o několik levelů níž.

  • Predpokladam, ze o nekolik levelu niz je jen proto, ze je to od Apple :D

  • lukass71: A proc se Matadora nejdrive nezeptas proc si mysli opak ze je o mekolik levelu lepsi? Protoze je od Applu?

  • Jan: Muzu reagovat na kohokoliv, nebo musim nejdrive specifickou osobu? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).