S novým nástrojem Applu můžete snadno přenést média z iCloudu na Google Fotky

Apple iPhone 12 Pro 007

Změna mobilního ekosystému není vůbec jednoduchá záležitost. Přesuny mezi platformami se sice čím dál tím více zjednodušují, pořád ale narazíte na spoustu bariér, které vás od takového kroku mají odradit. Apple se proto rozhodl učinit překvapivý krok, který zjednoduší přesun do konkurenčního ekosystému od Googlu. Změna přitom postihne jednu z nejdůležitějších oblastí – fotografie.

Apple Fotky

Na stránce privacy.apple.com můžete přesunout všechny své fotografie ze zálohy na iCloudu rovnou do Fotek Google. Pro přenos je pochopitelně potřeba mít na Googlu dostatek místa a aktivováno dvoufázové ověřování. Přenos fotek poté trvá od tří do sedmi dnů, aby si Apple ověřil, že jste tento přesun iniciovali skutečně vy.

Nepřehlédněte – Souboj fotoalb: je lepší Google, nebo Apple?

Fotky po přenosu zůstanou ve svých albech, videa ale nikoli. Nepočítejte také s přesunem chytrých alb a živých fotografií. U fotek se také během přenosu mohou ztratit metadata a RAW snímky se nemusejí přenést vůbec.

Fotky Google

Služba je aktuálně dostupná v Evropské unii, Austrálii, Kanadě, Islandu, Lichtenštejnsku, Norsku, Švýcarsku, Velké Británii, Spojených státech a na Novém Zélandu. Doufejme, že do budoucna bude takovýchto zjednodušení migrace přibývat.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku